Жах арахнофоба: полчища тарантулів готуються захопити один із регіонів Землі
Щороку один регіон на планеті стає епіцентром сценарію справжнього горору, коли з-під землі з'являються сотні павуків.
Як пише Science Alert, щороку зграї техаських коричневих тарантулів (Aphonopelma hentzi) користуються зниженням температури на півдні США, щоб знайти собі пару. Згідно з прогнозами дослідників, нинішній рік не повинен стати винятком, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Як правило, ці павукоподібні розміром з людський кулак зустрічаються по всьому Техасу і Нью-Мексико, а його популяції мешкають у пустелі Сонора в Аризоні. Однак саме в таких місцях, як Колорадо, павуки дійсно дають про себе знати.
Представники цього виду, як правило, уникають зустрічей з людьми, але наприкінці серпня все змінюється. Зазвичай тарантули проводять багато часу в добре захищених місцях близько до землі, а вночі вилазять, щоб пообідати комахами або гризунами. Проте все змінюється з кінця серпня до жовтня: у цей період самці тарантулів вибираються з тіні та вирушають на пошук самок.
Читайте також: На Одещині каракурт відправив до реанімації чоловіка: сироватки в лікарні не виявилося
Дослідникам відомо, що самці долають величезні відстані, щоб виявити самку — загалом за сезон їм вдається запліднити понад 100 самок. Запліднені яйцеві мішки потім виробляють тисячу або більше новонароджених, виношуючи їх під пильним оком матері приблизно 45-60 днів.
Учені зазначають, що тарантули рідко нападають на людей. Як правило, агресивна поведінка пов'язана із ситуацією, яку тварини вважають загрозою. У такому разі вони стають на диби та демонструють свої ікла. Відомо, що укус тарантула може бути болючим для людини, а жорсткі щетинки можуть спричинити подразнення очей і шкіри, особливо, коли павуки викидають їх у "захисному тумані".
Захисники природи попереджають, що в рідкісних випадках тарантули можуть пробратися в будинки американців під час шлюбного сезону. У таких випадках науковці радять не лякати тварину, а використовувати миску або коробку, щоб безпечно повернути павуків на вулицю.
Читайте також: В Австралії виявили новий вид "павуків-убивць" зі здоровенними ногами, які можуть розгинатися
Як відомо, тривалість життя самців становить близько 10 років, що набагато менше, ніж у самок — у середньому самки досягають статевої зрілості лише до 8 років, а їхня тривалість життя становить десятиліття.
Дослідники також виявили, що останніми роками чисельність тарантулів у регіоні значно скоротилася. Науковці не можуть назвати точну причину, але вважають, що це може бути пов'язано зі зміною клімату, спричиненою діяльністю людини, а також нерегульованим збиранням тварин і втратою їхнього природного середовища існування.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки