Українські війська знизили темп атак на Курщині: в ISW пояснили, що відбувається
Сили оборони України, які брали участь у наступальній операції в Курській області РФ, могли знизити темпи атак. Самі росіяни вважають, що українські військові роблять такі дії, щоб укріпити позиції в уже пройдених районах.
Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW) за 28 серпня. Масштаби курської операції ЗСУ аналітики показали на карті, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
На тлі нібито уповільнення просування українських сил російські блогери почали писати про те, що армія РФ "поступово стабілізує ситуацію" на прикордонні.
У мережі було опубліковано кадри присутності російських військових у східній частині Кореневого, де українські воїни накрили їх дронами. Аналітики ISW зазначили, що це лише ймовірно може вказувати на те, що ЗСУ, "нещодавно відійшли з цього району", тож росіянам, можливо, й вдалося повернути собі лише деякі втрачені позиції.
Водночас ЗСУ просунулися вперед повз н. п. Вітрене, Крем’янське та Шептухівка (всі на схід та північний схід від Кореневого). Також вони пройшли в західній частині Нечаєва та східній частині Черкаського Порічного (на північний схід від Суджі), а ще в полях на південь від Спального (південно-схід від Суджі).
Російські блогери розповіли, що протидіяти українській операції під Курськом військове командування ЗС РФ відправило підрозділи 810-ї бригади морської піхоти (Тихоокеанський флот, Східний військовий округ). За їхніми словами, вони нібито очистили Спальне та "відновили контроль над селищем".
Проте міністерство оборони РФ визнало, що ЗСУ атакували російські сили на схід від Кореневого в районі Ольгівки, на північ від Суджі – біля Малої Локні, на схід – в районі Російської Конопельки й на південний схід – біля Борків.
Водночас російські пропагандисти завивали про нібито відбиття спроби українських військових перетнути міжнародний кордон у районі Журавлівки Бєлгородської області РФ (на південний захід від Бєлгорода та на північ від Харкова).
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки