MENU

Розгорілись дискусії: у Раді провалили голосування за дерусифікацію сотень населених пунктів

194 0

Розгорілись дискусії: у Раді провалили голосування за дерусифікацію сотень населених пунктів

Депутати Верховної Ради в середу, 18 вересня, провалили голосування за постанову про дерусифікацію назв 333 населених пунктів України. "За" проголосували лише 208 парламентарів із необхідних 226.

Після невдалого голосування незадоволені нардепи заблокували трибуну з вимогою повторно винести постанову в сесійну залу. Вони скандували "Ганьба", інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA. 

Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, щодо ухвалення законопроєкту № 11188 в парламенті тривають дискусії. Сам він підтримав голосування.

"Але що хочу сказати: не розумію, чому ми в деяких випадках деімперіалізацію проводимо таким чином, що російське прибираємо, а зʼявляється німецьке (це про перейменування Южного на Порт-Аненталь). Давайте вже будемо робити українізацію. Свого навчатись. Іноді чужого і цуратись. Бо якось не те", – написав Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

Читайте також: Дерусифікація України: тривають кардинальні зміни у сфері культури

Водночас народний депутат Роман Лозинський заявив, що український парламент "провалив історичний шанс викинути з карти України все те, що було нав'язано Москвою протягом століть поневолення".

За словами Лозинського, неформальне об'єднання в Раді "депутати московського патріархату" "усіма правдами та неправдами накрутили колег", через що й не вистачило голосів під перейменування 333 населених пунктів.

"Це тотальна ганьба для України. Це реванш. Обов'язково опублікую список усіх, хто був проти/утримався чи боягузливо не голосував за цю постанову або прикинувся мертвим", – написав нардеп у Facebook.

Лозинський також оприлюднив деталі голосування. Зокрема, 75 парламентарів "не голосували", п'ять "утримались" і три були "проти".

Читайте також: В Україні хочуть відмовитись від "копійок": в НБУ зробили заяву

Найбільше тих, хто "не голосував" серед фракції "Слуги народу" – 40, а також депутатської "Платформи за життя та мир" – 15, де об'єдналися вихідці з "ОПЗЖ" після заборони цієї партії.

Після провалу голосування незадоволені нардепи заблокували трибуну парламенту, скандуючи "Ганьба". Вони вимагали зібрати погоджувальну раду та доручити профільному комітету повторно та негайно розглянути постанову, щоб знову винести її у сесійну залу. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини