MENU

У Китаї знайшли найдавніший сир у світі: до чого тут 3600-річні мумії

379 2

У Китаї знайшли найдавніший сир у світі: до чого тут 3600-річні мумії

Дослідники виявили залишки стародавнього кефірного сиру в дуже незвичайному місці.

Як пише LiveScience, невідома біла субстанція, яку знайшли на голові та шиї 3600-річних мумій у Китаї, виявилася найдавнішим сиром у світі, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Спочатку археологи знайшли невідомий матеріал, яким були обмазані кілька мумій, їх виявили на кладовищі Сяохе в північно-західній частині Китаю. Зразки загадкової субстанції взяли для проведення тесту ДНК, який показав, що це був кефірний сир, який приготували з використанням коров'ячого і козячого молока тисячі років тому.

У сирі також виявлено кілька видів бактерій і грибків, серед яких були Lactobacillus kefiranofaciens і Pichia kudriavzevii. Обидва види можна зустріти в сучасних кефірних грибках. Вони являють собою так звані симбіотичні культури, які складаються з суміші бактерій і дріжджів, що перетворюють молоко на сир.

"Нині ми знайшли найдавніший зразок сиру у світі. Такі продукти, як сир, вкрай складно зберегти протягом тисяч років, що робить знахідку ще ціннішою", — каже автор дослідження з Китайської академії наук у Пекіні Цяомей Фу.

За його словами, вивчення зразків стародавнього сиру допоможе вченим детальніше дослідити раціон і культуру предків.

Учені також з'ясували, що знайдені зерна L. kefiranofaciens тісно пов'язані з тими, що походять із Тибету. Секвенувавши бактеріальні гени, вчені змогли простежити за розвитком пробіотичних бактерій протягом останніх 3600 років.

"Наш аналіз показав, що культура кефіру була присутня в північно-західному китайському регіоні Сіньцзян з часів бронзового століття. Ми побачили, як розвивалася бактерія протягом останніх 3 тис. років. Також знайдені сліди молочної продукції показали повнішу картину стародавнього людського життя", — зазначає автор дослідження.

Незважаючи на це, вчені досі не можуть зрозуміти, навіщо стародавні люди покривали мумії сиром.

 Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини