MENU

Ахтем Сеітаблаєв зізнався, що втратив тата, та пояснив, чому батьки не залишили Крим після окупації

257 0

Ахтем Сеітаблаєв зізнався, що втратив тата, та пояснив, чому батьки не залишили Крим після окупації

Відомий український режисер та актор кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв розповів, чому його батьки категорично відмовлялися виїжджати з Криму після його окупації Росією. Артист також вперше зізнався, що в серпні минулого року не стало його батька.

Про це він розповів в інтерв’ю OBOZ.UA. Раніше було відомо лише про те, що померла мама артиста. Субіє Налбандова пішла у засвіти в липні 2021 року, інформує UAINFO.org.

"Звісно, я пропонував батькам, яких вже, на жаль, немає, виїхати, – каже Ахтем Сеітаблаєв. – Вони відповідали: "Сину, ми не для того приїхали, щоб знову виїжджати. Нехай їдуть вони". Тато помер в серпні минулого року, а мама – в липні 2021 року. Моя мама – актриса, але ніколи не працювала за фахом. Я її знімав у своїй картині "Хайтарма" – це була її перша роль. Вона мені довіряла як режисеру, вже на той момент вірила, що її син професіонал".

Родина Сеітаблаєва приїхала до Криму в 1990 році після довгих років депортації в Узбекистані. Ахтем каже, що повернутися на батьківщину – це була найзаповітніша мрія його рідних. Каже, що чув про неї чи не кожного дня: "Збираєш яблука в саду, а дід каже: "Хороші, але в Криму кращі". Мої обидва діди, повертаючись з фронту Другої світової, звісно, поїхали додому, а їм сказали: "Ваших тут немає, їх депортували, тому що зрадники. І у вас є 24 години, щоб виїхати з Криму, інакше теж посадимо". Вони потім три роки шукали свої сім’ї".

Читайте також: Ахтем Сеітаблаєв заявив про кризу у стосунках з молодшою на 20 років нареченою й назвав причину

"Один із дідів домігся виділення клаптика землі, щоб розбити город, – продовжує Ахтем. – І  з того часу жодного дня не працював на державу – така сильна була образа. Осушував болота довкола, носив туди землю, садив дерева. Виростив сад, який по території був як половина футбольного поля. Врожаю вистачало на всю велику родину. А у батька було чотири брати, сестра, їхні діти – всі мешкали поруч. І всі їхні розмови так чи інакше були пов’язані з Кримом. "Хороші помідори цьогоріч вродили" – "Так, але в Криму кращі". І мені здавалося, що Крим – це суцільний рай на Землі".

Деякі спогади мами про депортацію кримських татар увійшли до картини Сеітаблаєва "Хайтарма". Свого часу жінка з "червоним" дипломом закінчила музичне училище, була однією з перших представниць кримських татар, яка змогла вступити в театральний виш у Ташкенті, який теж закінчила із "червоним" дипломом. У 1990 році, коли родина Сеітаблаєва повернулася до Криму, Субіє Налбандова стала викладачкою вокалу і сценічної мови в Кримському училищі культури. Згодом почала працювати в кримськотатарській редакції ДТРК "Крим", де створила першу в історії кримськотатарської культури дитячу телепередачу – "Мерабан’із, балалар".

Читайте також: Ахтем Саітаблаєв став дідусем: старша донька режисера народила первістка

У липні 2021 року мама Ахтема Сеітаблаєва померла. Їй було 83 роки. В інтерв’ю телеканалу "Дім" артист розповів про останню зустріч з мамою: "Востаннє я мав змогу побачити з мамою наживо, коли знімався у стрічці "Додому", зокрема під час знімань на Арабатській стрілці. Я надзвичайно вдячний продюсеру цієї стрічки Володимиру Яценку за те, що знімальний графік побудували так, що у мене було три вихідні дні. Він зняв номер окремо для мами. Мама – сильна людина, вона майже ніколи не жалілася. Ми багато розмовляли, гуляли узбережжям. У неї був сталевий характер. Можливо, саме завдячуючи цьому так багато винесла на собі. Вона була дитиною, коли їх депортували з Криму".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини