Келих вина не зробить вас довгожителем: нове дослідження пролило світло на "довголіття" у "Блакитних зонах"
Нове дослідження руйнує міф про "Блакитні зони" та їхній сприятливий вплив на довголіття.
Як пише Meininger’s, "Блакитні зони" — це місця, які давно вважаються зразком довголіття і міцного здоров’я. Згідно з популярною теорією, жителі цих регіонів насолоджуються вином, прогулянками та здоровим харчуванням, що дає їм змогу прожити понад сто років. Однак нове дослідження піднімає питання про правдивість цих тверджень, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Існує п’ять так званих "Блакитних зон", включно з Окінавою в Японії, Нуоро на Сардинії, півостровом Нікойя в Коста-Ріці та Ікарією в Греції. У цих місцях місцеві жителі, як стверджують, включають помірне вживання вина у своє повсякденне життя, що нібито сприяє довголіттю. Зокрема, офіційний сайт Blue Zones стверджує, що келих вина на день може допомогти дожити до ста років.
Читайте також: Люди з цього "райського" місця живуть 100 років: 4 правила їх життя
Проте Сол Джастін Ньюман, науковий співробітник Лондонського університетського коледжу, висуває радикально інший погляд. Він стверджує, що "Блакитні зони" це лише плід невірної звітності. За його словами, у цих регіонах погано ведеться облік населення, а багато довгожителів можуть бути просто фіктивними — їхні родичі приховують смерть, щоб продовжувати отримувати пенсійні виплати. Зазначимо, що Ньюман отримав нагороду Ig Nobel 2024 від Массачусетського інституту технологій, яку дають за відкриття, які примушують розсміятися, а потім задуматися.
Історія "Блакитних зон" почалася з досліджень Дена Бюттнера, який об'єднався з National Geographic, щоб вивчити регіони з найвищим рівнем довголіття. Його стаття, опублікована 2005 року, стала відправною точкою для численних книг, рецептів і телепередач на цю тему. Однак Ньюман стверджує, що багато хто з цих тверджень ґрунтується на сумнівних даних, і більша частина довгожителів не має підтверджувальних документів, таких як свідоцтва про народження або смерть.
Наприклад, у Японії при перевірці виявилося, що більшість людей, старших за 100 років, уже давно померли, а їхню смерть не було офіційно зареєстровано. У Греції та Італії проблема посилюється пенсійними шахрайствами — тисячі людей продовжують отримувати допомогу від імені своїх померлих родичів. Сардинія, відома своїми довгожителями, також потрапила під сумнів через відсутність надійних даних.
Читайте також: Японка з "блакитної зони довгожителів" назвала напій №1, який треба пити всім
Крім того, дослідження показало, що в деяких із цих регіонів рівень здоров’я населення залишає бажати кращого. Так, в Окінаві, незважаючи на популярність цього регіону як місця довгожителів, показники здоров’я одні з найгірших у Японії.
Хоча Ньюман постав перед труднощами під час публікації своїх даних, його робота нарешті отримала визнання. Він виступив на церемонії Шнобелівської премії, де його дослідження оскаржили традиційні погляди на тривалість життя в "Блакитних зонах".
Незважаючи на викриття міфу, помірне вживання вина залишається важливою частиною середземноморської дієти, і його позитивний вплив на здоров’я підтверджено, незалежно від спекуляцій з пенсійними виплатами.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки