Дехто з людей може бачити кольори, невидимі для інших: чому так відбувається
Дальтонізм є доволі поширеним захворюванням, яке можна виявити у приблизно одного з 12 чоловіків та однієї з 200 жінок у всьому світі. Набагато рідкіснішим захворюванням є тетрахроматія.
Це повна протилежність дальтонізму, адже тетрахромати можуть бачити кольори, які для більшості людей залишаються невидимими, інформує UAINFO.org з посиланням на IFLScience.
Середньостатистична людина може побачити приблизно мільйон відтінків кольору. Вважається, що люди з тетрахроматією можуть побачити 100 мільйонів відтінків кольору, хоча дослідження цього захворювання все ще перебувають на ранніх стадіях.
Як і дальтонізм, тетрахроматия є генетичною мутацією. Більшість людей мають три колбочки в кожному оці, які допомагають розрізняти різні відтінки в колірному спектрі. У дальтоніків є дві колбочки, а в тетрахроматів — чотири. Учені вважають, що люди з такою генетичною мутацією найкраще бачать більше відтінків помаранчевого кольору.
Вважається, що кілька відсотків людей можуть бути тетрахроматами. Але не всі люди з цією генетичною мутацією можуть бачити набагато більше відтінків кольору, ніж інші. Учені вважають, що все залежить від того, чи має додаткова колбочка в оці інше налаштування частоти порівняно з іншими колбочками, і чи є четвертий колірний канал, який дає змогу мозку опрацьовувати збільшену колірну інформацію.
Читайте також: "Рій Судного дня" приховує до 14 великих астероїдів. Чи є ризик зіткнення із Землею?
Про тетрахроматию відомо відносно мало. Незрозуміло, наскільки сильно насправді поширене це захворювання і як воно впливає на зір. Вважається, що люди зі слабкою тетрахроматиєю можуть трохи краще, ніж середньостатистична людина, розрізняти відтінки кольору, а люди із сильною тетрахроматиєю можуть бачити кольори, невидимі для більшості людей.
Наразі не існує надійного методу тестування, щоб визначити тетрахроматию. Учені використовують ДНК-тестування для виявлення генетичної мутації, яка може спричинити це захворювання. Але цього недостатньо для підтвердження наявності тетрахроматиї. Для цього потрібне тестування з використанням високоспеціалізованих технологій.
Варто нагадати, що те, як люди розпізнають кольори, може відрізнятися від людини до людини, навіть серед тих, у кого в оці три колбочки. Сприйняття кольору визначається не тільки тим, що бачить людина, а й тим, як мозок інтерпретує ці кольори. Тому деякі люди вважають, що бачать, наприклад, синій колір, а інші — зелений.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки