MENU

Видалення зубів: відповіді на поширені питання

327 0

Видалення зубів – послуга, яку надають всі стоматологічні клініки. Чому доводиться видаляти зуби, як відбувається ця процедура, скільки коштує – на ці та інші актуальні питання відповіли представники київської стоматології «Люмідент».

У людини від природи – 32 зуба. На перший погляд, багато, але кожен з них важливий і втрата навіть одного є відчутною для всього організму. Тому видалення зуба зазвичай є крайнім кроком, до якого вдаються стоматологи, коли інших шляхів вирішення проблеми немає.

Чому треба видаляти зуб?

Показаннями до дентальної екстракції – видалення зуба є:

  • глибокий карієс, що спричинив значне руйнування верхньої частини зубу, ураження кореневих каналів;
  • травма, через яку зуб розколовся вертикально навпіл;
  • підвищена рухливість зубного ряду, спричинена пародонтитом на пізніх стадіях;
  • проблемне прорізування, через що найчастіше проводиться видалення зуба мудрості.

В деяких випадках доводиться видаляти здорові зуби, наприклад, при скупченості зубів перед встановленням брекет-систем. Також екстракція може проводитися перед протезуванням чи імплантацією.

Як відбувається видалення зуба?

В стоматології видалення зубів відбувається за стандартним протоколом:

  • спочатку стоматолог проводить огляд ротової порожнини, далі робиться рентгенівський знімок чи КТ, в залежності від клінічної ситуації;
  • проводиться знеболення. Зазвичай зуби видаляють під місцевою анестезією, в деяких випадках операцію проводять під загальним наркозом;
  • видалення зубу. Стоматолог-хірург за допомогою елеватора чи щипців – спеціальних інструментів, захоплює зуб, розхитує і витягує з альвеолярної лунки. Цей етап триває лічені секунди. Якщо йдеться про складне видалення зубів мудрості, то це займає більше часу, адже зуб приходиться розділяти і витягати по частинах;
  • після видалення лікар оглядає лунку і трохи стискає края, щоб швидше утворився кров’яний згусток, необхідний для правильного загоєння рани. При складному видаленні ще накладають шви на ясна;
  • після операції стоматолог надає рекомендації щодо подальшого харчування, гігієни і способу життя в подальші кілька днів. За необхідності призначає знеболювальні та протизапальні препарати.

Якщо хочете дізнатися докладніше про процедуру екстракції, перейдіть за посиланням https://www.lumident.kiev.ua/ua/services/udalenie-zubov.

Чи боляче виривати зуб?                 

Завдяки сучасним анестетикам, що використовуються в стоматології, видалення зубу відбувається безболісно для пацієнта. А для тих, кого знеболюючий укол страшить більше, ніж подальша екстракція, маємо гарну новину: комп’ютерна анестезія не потребує введення через інфільтрацію.

Комп’ютерна анестезія STA – новітня технологія, що застосовується лише в окремих клініках України, зокрема, в столичній стоматології «Люмідент». На відміну від введення анестетика за допомогою шприца, апарат STA забезпечує подачу препарату дуже дозовано, без подразнення нервових закінчень, тому не виникає відчуття болю.

Що не так із зубами мудрості?

Зазвичай прорізування постійних зубів не викликає жодних проблем. Але, коли йдеться про зуби мудрості, то тут є питання. Справа в тому, що ці моляри – найбільші і з’являються набагато пізніше інших зубів – у віці від 18 років, коли зубний ряд вже сформований, тому прорізування вісімок часто проходить з ускладненнями.

Які проблеми спричиняють зуби мудрості:

  • перикоронарит: запалення ясневого капюшону над моляром. Така ситуація виникає, якщо зуб прорізується неповністю, частково залишається вкритим слизовою, куди потрапляють залишки їжі, розмножуються бактерії і викликають запалення;
  • дистопія: неправильне положення зуба в ряду, через що моляр давить на сусідні зуби чи травмує слизову;
  • ретенція: затримка в прорізуванні зубу;
  • пульпіт: запалення нерву, що виникає через інфікування кореневого каналу. Якщо корінь має антипову форму, то однозначно показане видалення 8 зуба.

Чи обов’язково видаляти зуби мудрості?

На відміну від стоматологічної практики в США, де зуби мудрості видаляють ще на етапі прорізування, у нас більш щадне ставлення до вісімок. Треті моляри можна не чіпати і залишити в спокої, якщо вони прорізуються без проблем, ростуть вертикально, не уражені карієсом тощо.

Скільки коштує вирвати зуб?

Вартість цієї послуги залежить від типу зуба і складності операції. Якщо йдеться про стандартне (просте) видалення зуба, ціна буде від 700 грн. до 1200 грн. Найдешевше буде позбутися різців, найдорожче – молярів з кількома коренями. Видалення молочних зубів коштує від 700 грн. До цієї суми слід додати ще вартість знімків та анестезії.

Десь удвічі дорожчим буде видалення зубу мудрості: ціна від 2000 грн. Операція 3-го рівня складності, коли треба видалити напівпрорізаний чи непрорізаний моляр з кількома коренями, буде коштувати від 3000 грн.

Що робити після того, як зуб видалили?

Щоб загоєння лунки після екстракції пройшло максимально швидко і без ускладнень, стоматологи радять у перші 3-5 днів:

  • не жувати на сторону щелепи, де відбулася операція;
  • не полоскати рот;
  • уникати важких фізичних навантажень;
  • не паритись в сауні чи приймати гарячу ванну, не відвідувати солярій;
  • не вживати алкоголь, особливо, якщо призначені антибіотики.

Видалення зуба – це хірургічна операція, але якщо довіритись професіоналам і дотримуватись подальших рекомендацій стоматолога, все пройде без болю і ускладнень.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини