"Ракета долетить за 2 хвилини": експерт пояснив, чому повернути пасажирські авіаперевезення в Україну поки що неможливо
В Україні немає потреби відкривати аеропорти, а небо має залишатися закритим. Головна проблема – у неможливості забезпечити повну безпеку пасажирських авіаперевезень, особливо з аеропорту "Бориспіль" у Києві.
Таку думку в коментарі OBOZ.UA висловив авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко. За його словами, існують нормативи, згідно з якими час на залишення літака, коли він на землі, становить 90 секунд, інформує UAINFO.org.
"Після цього потрібно добігти до укриття, зачекати на всіх, хто туди добіг, і зачинити двері. А ракета (балістична. – Ред.) з Брянської області максимально через дві хвилини після її виявлення – вона теж не відразу після пуску буде виявлена, там кілька десятків секунд пройде – прилетить за дві хвилини до "Борисполя", – підрахував фахівець.
Крилата ракета, за його словами, дозволить провести евакуацію за 5-10 хвилин. "Але з балістикою дуже жорстко", – констатував експерт.
Він також припустив, що створити "залізний повітряний коридор" від західного кордону до аеропорту "Бориспіль" просто неможливо. "Це якщо під землею вирити, ці варіанти нереальні", – упевнений фахівець.
Читайте також: Страховики визначили аеропорт в Україні, який можна відкрити першим
Загалом, за словами Романенка, відкриття аеропортів на території України, поки триває війна з Росією, є лише "риторичним питанням". Літаки авіакомпаній не можуть літати без страховки, а страхові компанії вимагають, щоб небо над Україною було закрите для ворожих ракет.
"Відновлення роботи аеропортів може бути здійснено лише за повного закриття українського неба для російських ракет і безпілотників. Тобто страховики кажуть, що вони готові у разі останньої умови, повного закриття українського неба, з січня почати лише за цієї умови", – зазначив авіаексперт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки