"Дуже небезпечно робити прогнози": у НАТО глибоко занепокоєні щодо підтримки України під час майбутнього президентства Трампа, – CNN
У столицях країн-членів НАТО панує глибоке занепокоєння напередодні інавгурації обраного президента США Дональда Трампа через можливу зміну його позиції щодо військової підтримки України.
Про це повідомляє CNN із посиланням на західного чиновника, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Співрозмовник видання зазначив, що дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца до російського диктатора Володимира Путіна був «погано сприйнятий» іншими партнерами України.
«Німці, які розмовляють з Путіним, погано сприймаються союзниками України… Надання Путіну такого позитивного імпульсу роздратувало французів та інших», — сказав чиновник.
Видання також пише, що рішення адміністрації чинного президента США Джо Байдена дозволити Україні стріляти ракетами ATACMS по російській території є «відображенням зростаючого відчуття ескалації» у війні.
Читайте також: Європа буде змушена подвоїти витрати на оборону після приходу до влади Трампа – Bloomberg
Дипломат, знайомий з настроями в штаб-квартирі НАТО, заявив, що в Альянсі панує невизначеність щодо того, як Трамп відреагує на продовження підтримки та мирних переговорів. Він також назвав наступні кілька місяців «критично важливими» на полі бою в Україні.
Високопоставлений представник української розвідки також висловив певну невизначеність в інтерв'ю CNN.
«Зараз дуже небезпечно робити прогнози. Ми сподіваємося на краще!», — сказав він.
Більшість аналітиків припускають, що будь-яка угода передбачатиме приблизне заморожування лінії фронту, а Москва і Київ отримають гарантії безпеки, щоб запобігти повторному розпалюванню конфлікту.
Читайте також: Трамп може звинуватити Зеленського у зриві переговорів з Путіним, – FT
Представник Міноборони Франції заявив, що дискусії навколо майбутнього України «вийшли на новий рівень» після обрання Трампа. Відтепер гарантії безпеки для України — в центрі уваги таких обговорень.
«На які поступки погодиться Росія? Чи зберігає Росія всі території, які вона захопила? І, якщо ми заморозимо статус-кво, чи дійсно війна закінчиться? Чи може бути мир? Чи ми побачимо акти саботажу та підривної діяльності?», — запитав він.
Другий західний чиновник заявив, що нещодавня угода G7 про надання Україні кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів, заснованого на прибутках від заморожених російських активів, «означає, що Україна, по суті, буде фінансово забезпечена на весь 2025 рік».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки