MENU

Ацтекський свисток смерті робить щось із мозком

1693 0

Ацтекський свисток смерті робить щось із мозком

Дослідники вирішили перевірити, чи може древній інструмент ацтеків звести людину з розуму.

Як пише Ancient Origins, нове дослідження показало, що ацтекський сувій смерті дійсно може впливати на мозок людини, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Ацтекські свистки смерті являють собою невеликі духові інструменти, які мають форму черепа. Їх знаходять всередині могил ацтеків, принесених у жертву богам, а також в інших похованнях. Свистки видають нав'язливий і моторошний звук, який іноді нагадує людський крик.

Читайте також: "Золотий хлопчик": вчені відтворили обличчя знаменитої мумії

Група дослідників з Університету Цюріха, яка спеціалізується на когнітивній та афективній нейронауці, вирішила вивчити ацтекські свистки. Вчені хотіли дізнатися, як людський мозок реагуватиме на моторошний і потойбічний звук свистка.

У рамках дослідження було набрано добровольців, яких попросили послухати звуки свистків, поки вчені фіксували їхню мозкову активність. Результати засвідчили, що звук інструменту справді впливав на мозок.

Читайте також: Посмертна маска Тутанхамона: ще точно не відомо, чи належить вона йому

Під час свисту в добровольців фіксувалося посилення активності слухових ділянок мозку. Моніторинг мозкових хвиль показав, що слухову кору було приведено в стан підвищеної готовності. Це означає, що мозок сприймав звуки свистків як загрозливі. Іншими словами, експеримент показав, що звук свистків смерті міг викликати різко негативні реакції у людей.

Уперше ацтекський свисток було знайдено в Мехіко 1999 року в могилі 20-річного чоловіка, якого принесли в жертву. Відтоді археологи знайшли безліч інших подібних свистків у могилах, датованих 1250-1521 роком. 

Спочатку вчені припускали, що ацтекські воїни використовували свистки смерті, щоб залякати противника. Але у цієї теорії немає жодних фактичних доказів. Автори нового дослідження припускають, що свистки використовували з церемоніальною метою, оскільки найчастіше опинялися в похованнях ацтеків, принесених у жертву богам.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини