MENU

Розумний дім: що це та для чого потрібен

172 0

Розумний дім: що це та для чого потрібен

Розумний дім – це сукупність різних функціоналів, які об’єднані в автоматизовану систему для виконання певних завдань. Ви можете керувати функціями розумного будинку дистанційно або задати алгоритм дій, відповідно до якого відбуватиметься включення тих чи інших пристроїв у певній кімнаті.

Що входить у розумний будинок: особливості його роботи

Структура smart home системи складається з різних елементів інженерних систем, які зможуть забезпечити автоматичний контроль одночасно над різними приладами будь-якого типу:

  • освітлення;
  • кліматичні системи: опалення, вентиляція, кондиціонування, водопостачання;
  • безпека: відеоспостереження, пожежна та охоронна сигналізація;
  • керування побутовими приладами;
  • догляд за двором.

Для керування всіма можливими функціями система має бути забезпечена важливими компонентами: датчиками, головним контролером, блоком керування, необхідними виконавчими приладами. Через датчики здійснюватиметься збір інформації, яка надсилається центральному контролеру. Контролер обробляє дані і після цього приймає рішення для виконання функцій. На кінцевому етапі завдяки блоку керування відбувається розшифровка коду і відправлення необхідної команди на обладнання.

Таким чином, завдяки специфіці роботи смарт-будинку, вам не доведеться витрачати свій час на виконання деяких побутових завдань. Система створить найвищий рівень комфорту.

Опис складових розумного будинку

Щоб розібратися, що таке розумний будинок, розглянемо його принцип дії. Існує безліч протоколів, на них і ґрунтується функціонування смарт-будинку. Протокол – це мережа, завдяки якій відбувається об’єднання всіх девайсів в одну систему та обмін інформацією. Враховуючи статистику, протоколами, що найбільш використовуються, є KNX і Modbus. Дані мережі здатні керувати великою кількістю пристроїв, також мають широкий функціонал і відрізняються простотою у використанні.

Щоб розібратися, як працює розумний будинок, розглянемо методи керування:

  • використання центрального контролера у вигляді планшета, на якому можна контролювати виконання завдань у кожній зоні;
  • застосування програмного забезпечення, яке можна встановити на будь-який смартфон, щоб керувати функціями дистанційно;
  • обмежений доступ (часто використовується для дітей), принцип роботи якого ґрунтується на контролі параметрів лише у певній зоні (наприклад, у дитячій кімнаті).

Що вміє розумний будинок

Розумний будинок може автоматично підтримувати необхідний мікроклімат та керувати різними приладами та системами. Розглянемо докладніше сфери застосування системи автоматизації.

Керування освітленням

Технологія розумного будинку дозволяє регулювати освітлення завдяки контролю приладів, що розташовані як всередині, так і зовні будинку.

Система пропонує широкий асортимент можливостей, які можна здійснити, відповідно до контролю освітлення:

  1. Подвійне керування. Ви можете здійснювати увімкнення/вимкнення світла, перебуваючи далеко від будинку.
  2. Димування. Можливе налаштування потужності освітлення відповідно до установок користувача. Завдяки датчику потужність світла буде плавно регулюватися в залежності від часу доби і кількості природного світла.
  3. Налаштування інтенсивності світла та колірної температури.
  4. Автоматичне включення ліхтарів у темний час.
  5. Відкриття та закриття жалюзі або штор відбувається згідно з раніше встановленим режимом.
  6. Віддалений контроль розеток. У разі потреби ви зможете дистанційно вимкнути електричну техніку.
  7. Ввімкнення освітлення із застосуванням датчика руху. За допомогою автоматики відбуватиметься включення світла за наявності руху. Відповідно, вам не доведеться постійно використовувати вмикач світла або мати постійно увімкнене світло в коридорах, на сходах та в інших приміщеннях.

Технологія освітлення в смарт будинку полягає в створенні високого рівня комфорту для людини. Користувачі зможуть самостійно вибрати ідеальні режими освітлення під свої потреби, а також налаштовувати алгоритми увімкнення/вимкнення світла з урахуванням режиму дня. Також система здатна забезпечити безпеку, імітуючи перебування людини в будинку (ввімкнення та відключення світла в різних кімнатах) за її відсутності.

Контроль безпеки

Завдяки елементам системи смарт будинок має можливість забезпечити повну безпеку для власників будинку, а також їх кліматичних систем. Для облаштування функції безпеки необхідні датчики, таймери та сенсори, які здійснюватимуть контроль різних систем:

  • Водопостачання. У будинку встановлюються датчики, які відправляють сигнал на контролер у разі протікання. У разі їх наявності система перекриє подачу води.
  • Система пожежної безпеки. Щоб уникнути пожежі в будівлі, встановлюються датчики диму, а також автоматична система пожежогасіння.
  • Система охорони. При незаконному вході до будівлі відбуватиметься включення сигналізації, а також оповіщення власників та обслуговуючих охоронних служб. Завдяки відеоспостереженню, ви зможете дистанційно побачити через будь-яку камеру, що відбувається зараз на території та всередині будинку.
  • Електропостачання та газопостачання. Оповіщення про небезпеку замикання або протікання.
  • Система розумного освітлення. Імітування перебування людини вдома – включення та відключення світла за часом – надасть можливість запобігти проникненню сторонніх людей на територію будинку.

Контроль мікроклімату

Контроль відбувається за допомогою керування кліматичними системами: опаленням, вентиляцією та кондиціюванням. Для цього необхідно, щоб користувач виставив потрібні показники мікроклімату в кожній зоні. Система автоматично підтримуватиме необхідні параметри завдяки датчикам, завдання яких засноване на фіксації стану мікроклімату та передачі даних на головний модуль.

Переваги контролю мікроклімату за допомогою розумного будинку:

  1. Скорочення витрат на підтримку оптимальних параметрів у будівлі. З метою економії ресурсів ви зможете встановити мінімально допустимі параметри клімату під час вашої відсутності будинку. До вашого повернення смарт-хаус створить оптимальні параметри, враховуючи кожне приміщення.
  2. Завдяки автоматизованій системі вам не доведеться витрачати свій час на постійне налаштування параметрів мікроклімату.
  3. Поєднання всіх кліматичних приладів в одну систему дозволяє уникнути не узгодженої роботи пристроїв.

Контроль побутових пристроїв

У функціонал системи смарт-хаус входить здійснення контролю побутової техніки. До таких пристроїв можуть належати холодильники, чайники, духовки, пральні машини, пилососи, колонки і т. д. Розумні прилади дозволяють заощадити час, оскільки ви зможете дистанційно увімкнути техніку через встановлений додаток у телефоні.

Наприклад, використовуючи смарт-чайник, користувач може запустити дистанційно нагрівання води, а також побачити температуру рідини.

Застосовуючи розумну кавоварку, ви можете включити пристрій, щоб він зробив ваш улюблений напій, поки ви знаходитесь в іншій кімнаті.

Що стосується пральних машин, то пристрій після закінчення роботи не тільки подасть звуковий сигнал, але й надішле оповіщення на телефон, відповідно, ви ніколи не забудете про свої чисті речі. 

Смарт-пилососи зможуть самостійно зробити прибирання – в будинку буде чисто, і ви зможете займатися своїми справами, не перериваючись на побутові завдання.

Обслуговування території

Система розумного будинку здатна вирішити завдання не лише в будинку, а й на прибудинковій території. До комплексу догляду за двором можуть входити такі дії:

  • Полив газону передбачає дистанційне включення функції, налаштування автоматичного керування відповідно до вологості ґрунту, температури навколишнього середовища, а також регулювання інтенсивності розпилення рідини.
  • Керування воротами. З цією функцією ви зможете організувати: дистанційне або автоматичне відкриття воріт завдяки датчикам руху, а також автоматичне закриття воріт після вказаного часу.
  • Сніготанення. Одним натисканням кнопки ви зможете включити підігрів даху та доріжок, що допоможе уникнути утворення бурульок та розтопити сніг на прогулянковій території.
  • Освітлення. Згідно з обраним сценарієм, ви можете отримати опції, про які ми писали вище.

Переваги / недоліки смарт будинку

Серед плюсів системи розумного будинку можна виділити такі функції:

  1. Легке впровадження. Завдяки скачаному додатку на телефон, ви можете контролювати та керувати різними функціями смарт будинку.
  2. Багатофункціональність. Система смарт-хаус здатна виконувати такі завдання:
    • створення оптимальних кліматичних умов (контроль за системами опалення, кондиціювання, вентиляції);
    • налаштування необхідного освітлення;
    • запобігання витоку води або газу;
    • створення високого рівня безпеки завдяки управлінню відеокамерами;
    • дистанційне вмикання побутової техніки.
  3. Індивідуальне налаштування системи. Ви зможете створити алгоритм виконання різних функцій у зручний для вас час.
  4. Комфортне проведення часу. Використовуючи програми, користувач зможе запрограмувати автоматичне ввімкнення музики. Відповідно це дозволить вам прокидатися вранці під улюблену мелодію, що забезпечить гарний настрій на весь день.

Мінуси розумного будинку:

  • Вартість реалізації, оскільки для функціонування розумного будинку потрібно встановити різні пристрої та підключити їх до системи. Однак вкладені кошти будуть використовуватися раціонально, тому що ви отримаєте економію електроенергії, безпеку та комфорт завдяки багатофункціональності смарт будинку.
  • Якщо монтаж та програмування безграмотні, ви отримаєте неефективну систему, яка буде складною в керуванні. Тому, щоб кошти були вкладені не дарма, звертайтеся лише до фахівців своєї справи.

Що потрібно для автоматизації житла

Щоб зрозуміти, як влаштований розумний будинок і що потрібно для його реалізації, перш за все потрібно замислитись, які функції ви хочете отримати. Як ми казали вище, одним із головних завдань системи є створення комфортних умов, тому насамперед необхідно розглядати облаштування інженерних систем: опалення, вентиляції, кондиціювання та освітлення.

Другі варіанти функцій – дистанційне керування побутовими приладами, відеокамерами, відчинення дверей, воріт, включення/вимикання поливу території, надання пожежної безпеки, оповіщення про витік газу або води тощо.

Вибір пристроїв

Обладнання для автоматизації та управління системою підбирається індивідуально для кожного користувача, з урахуванням побажань щодо функцій та характеристик розумного будинку, а також закладеного бюджету.

Пристрої для smart home

Часто застосовувані види пристроїв для функціонування смарт системи:

  • датчики руху, задимлення, безпеки;
  • побутові прилади;
  • кліматичне обладнання;
  • камери відеоспостереження;
  • розумні лампи, розетки, вимикачі.

Сподіваємось, що дана інформація буде вам корисна! Якщо виникли запитання або потреба в детальній консультації – дзвоніть нам!

Ми завжди готові Вам допомогти!

Home Technology Group

+38(068) 061 20 80

+38(097) 742 82 52

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Home Technology Group


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини