"Будуть хитати ситуацію": що стоїть за спробою ворожих ДРГ просунутися в напрямку Херсона і чого чекати далі, – експерт
Ми маємо розуміти: ворог підступний і абсолютно не зважає на так звані супутні втрати. Він буде пробувати в будь-який спосіб докорінно змінити ситуацію, зокрема на цій ділянці фронту.
Військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов прокоментував в ефірі Radio NV чергову невдалу спробу російських ДРГ 20 грудня просунутися в напрямку Херсона біля Антонівського мосту, інформує UAINFO.org.
"Певні приготування [противника] на лівому березі Дніпра відбувалися. Ворог накопичив до двох тисяч штурмовиків і близько трьохсот швидкісних човнів було зосереджено для того, щоб спробувати провести те саме форсування Дніпра.
Як на мене, це абсолютна маячня. Ширина Дніпра в цій частині [Антонівського мосту] складає тисячу метрів. Навіть якщо ворожим силам вдасться висадити десант, виникає питання, в який спосіб вони будуть його забезпечувати всім необхідним, адже логістика є ключовим фактором, який впливає на стійкість оборони.
Але, здається, сьогодні вночі ворог під прикриттям масованого артилерійського вогню намагався вчинити саме такі дурнуваті дії.
Все закінчилось абсолютно прогнозовано: дві штурмові групи противника було знищено. Але внаслідок масованого артилерійського обстрілу постраждали цивільні мешканці Херсона та його передмість.
Читайте також: Ворог зосередив близько 150 тисяч особового складу: аналітик розповів про три найскладніші напрямки фронту
Ми маємо розуміти: ворог підступний і абсолютно не зважає на так звані супутні втрати. Він буде пробувати в будь-який спосіб докорінно змінити ситуацію, зокрема на цій ділянці фронту. Що в нього з того вийде, — я думаю, жодних шансів на успіх щодо форсування Дніпра у нього немає.
Але зверніть увагу на підступність та певну логіку дій ворога. Вони намагалися скористатися будовою зруйнованого Антонівського мосту, щоб під його прикриттям сформувати невеличкий плацдарм вже на правому березі. Саме в районі Антонівського мосту вони намагалися форсувати Дніпро.
Зараз інженерні підрозділи російської армії пускають дим вздовж течії Дніпра, щоб під його прикриттям, можливо, спробувати ще провести такого рівня та масштабу атаку. Але знову ж таки, українські дрони, які зокрема мають тепловізійні пристрої, думаю, абсолютно чітку картину дають щодо пересування будь-якої живої сили через Дніпро. Відповідно, далі до справи беруться українські артилеристи та мінометники, які всі ці намагання будуть перетворювати на суцільний попіл.
У будь-якому разі динаміка на полі бою на цій ділянці так само з’явилася. Інтенсивність бойових дій, я думаю, ще буде і далі відбуватися, бо, здається, ворог діє всупереч навіть власним очікуванням та планам.
Читайте також: "Окупанти влаштували у місті пекло": ворог цілеспрямовано атакував житлову забудову Херсона, – ОВА. ВІДЕО
Не дарма партизанський рух "Атеш" з Криму повідомляє, що тамтешні військовослужбовці роблять все можливе, а інколи неможливе, руйнуючи ті самі плавзасоби, аби тільки не брати участь в цих абсолютно очевидних за наслідками рейдах через Дніпро. Бо кожен, хто рушить таким шляхом, гарантовано буде знищений українськими воїнами.
Але що ми маємо розуміти? Можливо, в такий спосіб ворог намагається відтягнути частину наших резервів та ресурсів з інших ділянок фронту, щоб ми були змушені маневрувати нашими ресурсами, резервами, щоб, зокрема, посилювати цю ділянку фронту. Хоча мені здається, що логіка форсування Дніпра, тим більше взимку, вона очевидна. Будь-яка навіть невеличка руйнація човна — це гарантована смерть. Води Дніпра в цей період надзвичайно холодні, а отже шансів на виживання в Дніпрі немає.
Але хитати ситуацію вони будуть.
Причому, я думаю, що все ж таки варто нам дивитися на бої, які відбуваються нині на острівцях в дельті Дніпра. От за них насправді відбуваються запеклі бої. Штурмовики російської армії, наші спецпризначенці час від часу туди заходять, але очевидно, що закріпитися там неможливо. Близько ґрунтові води, а отже рити окопи, створювати бліндажі, довготривалі вогневі точки — там неможливо", - розповів експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки