MENU

Пенсії в Україні: чи зараховують період військової служби до пільгового стажу

182 0

Пенсії в Україні: чи зараховують період військової служби до пільгового стажу

Українським металургам і шахтарям військова служба зараховується до пільгового стажу, на яке вони мають право згідно з законом.

Люди, які працюють на шкідливому виробництві, за певних обставин мають право вийти на пенсію достроково. Зокрема, таке право є у металургів і шахтарів, якщо вони мають достатню кількість стажу, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.

Статтею 8 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей передбачено, що якщо на момент призову на військову службу в особливий період, який оголошується відповідно до Закону України Про оборону України, особа працювала за професією або обіймала посаду, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, період військової служби зарахується до страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

При цьому час проходження військової служби в особливий період, який зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинен перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію.

Читайте також: Пенсії за довіреністю: хто і куди має звернутися, щоб отримувати виплати

Період роботи протягом повного робочого дня в особливо шкідливих або особливо важких умовах підтверджується довідкою про пільговий характер роботи, яку видає підприємство.

Також пільговий стаж може підтверджуватися за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Другий варіант застосовується, якщо підприємство розміщується на тимчасово окупованій території чи на території, де ведуться бойові дії.

Згідно ст. 114 Закону України № 1058-IV право на пенсію за віком, незалежно від останнього місця роботи, на пільгових умовах мають особи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, — за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, а також після досягнення 50 років і при стажі роботи:

  • не менше 25 років у чоловіків (з них не менше 10 років на зазначених роботах);
  • не менше 20 років у жінок (з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах).

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, — за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць — по досягненню 55 років і при стажі роботи:

  • не менше 30 років у чоловіків (з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах);
  • не менше 25 років у жінок (з них не менше 10 років на зазначених роботах).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини