Як Розумний Дім поліпшує життя
Розумний дім дозволяє не турбуватися про підтримку життєво важливих систем: освітлення, опалення та безпеки. Вони функціонують автономно, адаптуючись до звичок власника. Такі технології стають усе доступнішими, виходячи за межі преміального сегмента та впроваджуючись у масове житло. Масова автоматизація стає можливою завдяки зниженню цін на комплектуючі та широкому виробництву «розумних» пристроїв, інформує UAINFO.org з посиланням на htg.com.ua.
Комфорт та звички
Передусім, розумний дім допомагає економити ресурси та час. Наприклад, навіщо освітлювати приміщення, якщо в ньому нікого немає? Людина може забути вимкнути світло, але система автоматично визначить відсутність руху та деактивує освітлення. Так само можна встановити комфортну температуру та вологість, позбавившись необхідності постійно регулювати опалення. Якщо мешканців немає вдома, система автоматично переводить його в економний режим, що особливо важливо в зимовий період. Крім того, можлива автоматизація поливу рослин чи подачі їжі для домашніх улюбленців.
Технологічні можливості
Сучасні технології розумного будинку вже сьогодні дозволяють зазирнути в майбутнє. Ось лише деякі з них:
- Відеодзвінки, що передають аудіо- та відеосигнал у різні приміщення, адаптуючись до пересування користувача.
- Глобальний контроль споживання електроенергії, що допомагає аналізувати ефективність пристроїв та прогнозувати їх заміну.
- Автоматизована допомога в догляді за тваринами, прибиранні та нагляду за дітьми.
- «Розумна» сантехніка з автоматичними функціями очищення, підігрівом, сушкою та антисептичним обробленням.
- Системи відеоспостереження з функцією розпізнавання обличчя та доступу за біометричними даними.
Технології розумного дому дарують впевненість у безперебійній роботі всіх пристроїв, які відповідають за комфорт та безпеку.
Безпека в розумному домі
Багато хто турбується, виходячи з дому: чи вимкнули вони праску, чи закрили двері, чи не потекла вода? Автоматизація допомагає позбутися подібних переживань. Основні елементи безпеки:
- Системи відеоспостереження та датчики руху, що реагують на сторонню активність, надсилаючи сповіщення власнику або навіть активуючи охорону.
- Електронні замки з доступом за відбитками пальців, розпізнаванням обличчя чи скануванням сітківки ока.
- Датчики задимлення, витоку газу та води, що можуть автоматично перекривати подачу води або електрики.
Варто зазначити, що технологія розумного будинку не позбавлена труднощів. Важливим викликом є сумісність різних пристроїв, адже кожен виробник використовує власні стандарти. Крім того, не всі користувачі готові повністю відмовитися від ручного керування, що гальмує масове впровадження розумного дому. Проте зниження вартості систем та розвиток їхньої функціональності робить ці технології дедалі приваблівишими.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки