В Перу знайшли приладдя для вживання галюциногенів віком 2500 років
Стародавній народ чавін, що мешкав в перуанських Андах тисячі років тому, вживав тютюн і галюциногенні рослини. Антропологи припускають, що це було частиною загадкових ритуалів.
Група дослідників з університетів США та Південної Америки проаналізувала артефакти, знайдені в Чавін-де-Уантар, об'єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Перуанському нагір'ї, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Всередині монументальних кам’яних споруд вчені виявили те, що, на їхню думку, є стародавнім приладдям для вживання наркотиків: порожнисті трубки розміром з сигарети, зроблені з пташиних кісток.
Коли дослідники провели мікроскопічний та хімічний аналіз порожнистих трубок, вони виявили сліди молекули, подібної до диметилтриптаміну (ДМТ), потужної психоактивної сполуки, яка зустрічається в рослинах, що ростуть у Перу. ДМТ може викликати короткі, інтенсивні періоди галюцинацій.
Читайте також: Жорстокі обряди: у Туреччині знайшли поховання бронзового століття зі слідами людських жертвоприношень
Стародавні мешканці цього регіону, ймовірно, не вживали ці наркотики для розваги. Вчені припускають, що за допомогою ритуалів з використанням цих речовин лідери утверджували свою приналежність до містичного та надприродного. Доступ до наркотиків, ймовірно, був досить ексклюзивним.
«Ці ритуали, часто посилені психоактивними речовинами, були захопливими, трансформаційними переживаннями, які зміцнювали системи переконань та соціальні структури», — каже Даніель Контрерас, антрополог-археолог з Університету Флориди та співавтор нового дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки