MENU

Долар по 22 гривні: The Economist оновив "справедливий" курс за "індексом Біг-мака"

95 0

Долар по 22 гривні: The Economist оновив "справедливий" курс за "індексом Біг-мака"

Українська гривня піднялася на восьме місце з кінця в списку найбільш недооцінених валют світу в оновленому "індексі Біг-мака".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані рейтингу The Economist за липень 2025 року, інформує UAINFO.org.

Згідно з даними видання, Біг-мак коштує в Україні 132 гривні, тоді як у США - 6,01 долара. Таким чином, курс української валюти недооцінений на 47,5% порівняно з фактичним обмінним курсом 41,81 грн/долар, а курс за купівельною спроможністю має бути на рівні 21,96 грн/долар.

Дані за останні роки показують істотну недооціненість гривні. У січні 2025 року українська гривня перебувала на шостому місці з кінця в індексі Біг-мака. За цей час курс долара впав на 19 копійок, проте Біг-мак подорожчав в Україні на 12 гривень, а в США на 0,22 долара.

Читайте також: ВР у першому читанні підтримала зміни до бюджету: на 412 млрд грн збільшено видатки на Сили оборони

Найбільш недооціненими валютами світу в липні 2025 року є грошові одиниці Єгипту, Індонезії, Індії, Тайваню, В'єтнаму, Філіппін і ПАР (на 50-58%).

Переоціненими валютами є швейцарський франк (на 49,6%), уругвайський песо (на 29,6%), норвезька крона (на 22,1%), шведська крона (21,8%), данська крона (на 16,6%), євро (на 15,2%), британський фунт (13,5%). Переважно це пов'язано з рекордним падінням долара до світових валют за перше півріччя 2025 року.

Читайте також: Біткоїн сягнув історичного максимуму

Big Mac Index - це неформальний спосіб оцінювання купівельної спроможності валют і визначення, наскільки валюти різних країн переоцінені або недооцінені щодо долара США. Його розробив 1986 року журнал The Economist.

Індекс заснований на ідеї паритету купівельної спроможності (ПКС): в ідеалі однаковий товар має коштувати однаково в різних країнах, якщо перерахувати ціну в єдину валюту. Як такий товар використовується бургер Big Mac від McDonald's - тому що він продається майже скрізь і містить локальні компоненти (м'ясо, булки, сир, робоча сила).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Олександр Білоус, РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини