MENU

СБУ затримала у Києві колишнього військового інструктора-іноземця, який працював на ФСБ

105 0

СБУ затримала у Києві колишнього військового інструктора-іноземця, який працював на ФСБ

Контррозвідка та слідчі Служби безпеки затримали у Києві зарубіжного агента фсб. Ним виявився завербований рашистами колишній військовий інструктор із однієї з європейських країн.

Про це повідомляє СБУ, інформує UAINFO.org.

"За матеріалами справи, цей іноземець передавав ворогу службову інформацію про Сили оборони України та готувався до вчинення терактів.

Як встановило розслідування, на початку 2024 року іноземець, маючи професійні навички з вогневої і тактичної підготовки, прибув до нашої держави, щоб працювати інструктором із підготовки мобілізованих.

Читайте також: СБУ затримала двох агентів ФСБ, які корегували російські удари по Дніпропетровщині та Запоріжжю

Через декілька місяців він припинив цю роботу і для отримання «легких заробітків» почав пропонувати свої послуги російським спецслужбам. Для цього він залишав «оголошення» у різноманітних прокремлівських інтернет-групах.

Згодом на нього вийшов співробітник фсб, який після вербування почав ставити іноземцю завдання.

Серед іншого, встановлено, що агент передав рашистам:

- інформацію про іноземних інструкторів Сил оборони, з якими він спілкувався раніше;

- координати навчальних центрів ЗСУ на півдні України, де він тренував мобілізованих.

Для підготовки до виконання наступних завдань окупанти надіслали йому інструкцію для виготовлення саморобного вибухового пристрою, а також координати схрону, з якого він дістав пістолет з двома спорядженими магазинами.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила ворожого поплічника, задокументувала його злочини і затримала за місцем тимчасового проживання в столиці України.

Читайте також: Затримано дезертира та його спільницю, які на замовлення рф готували бомби для терактів на Дніпропетровщині, – СБУ

Наразі слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і його додаткової кваліфікації.

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора", - зазначено в повідомленні СБУ.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини