Рубіо публічно посперечався з колегами по G7 щодо воєн в Ірані та Україні
Фото: соцмережа X
Держсекретар США Марко Рубіо та інші міністри закордонних справ країн G7 публічно обмінялись гострими зауваженнями щодо війни РФ проти України і поточного конфлікту на Близькому Сході.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg, інформує UAINFO.org.
Суперечка стосувалась небажання європейських країн відгукнутись на заклик президента США Дональда Трампа щодо захисту Ормузької протоки.
Крім того, Європа загалом не надає підтримку США у його операції проти Ірану.
"У Сполучених Штатів постійно просять про допомогу у війні", – сказав Рубіо, маючи на увазі Україну.
"Але коли США самі потребували допомоги, вони не отримали позитивних відповідей", – додав він.
В урядах європейських країн заявляють, що готові долучитись до захисту Ормузької протоки лише за умови припинення бойових дій.
Читайте також: Трамп: Україна - це теж не наша війна, але ми допомагаємо
Крім того, американські бази в Європі відігравали ключову роль у військових діях, а деякі європейські бази надавали логістичну підтримку.
"Мушу сказати, це дратує", – заявив міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль в ефірі радіостанції Deutschlandfunk перед запланованою зустріччю з Рубіо.
Німеччина не отримала чіткого запиту від американської сторони щодо допомоги із Ормузькою протокою, додав він.
"На цей час юридичні вимоги для нас щодо такої операції не виконані. І наразі немає конкретного запиту про те, щоб ми вжили заходів", – сказав міністр.
Тим часом речник МЗС Франції Паскаль Конфавре заявив, що планування операції із захистом Ормузької протоки йде повним ходом.
"Це відбудеться після завершення бомбардувань. Тільки в оборонних цілях. Ми готуємо таку місію з усіма охочими партнерами. Але ми дуже чітко дали зрозуміти, що ця війна – не наша війна, і ми не хочемо в неї вплутуватися", – сказав він телеканалу Bloomberg TV.
Читайте також: Можливо, переговори Україна-США-РФ себе вичерпали, – Стубб
Як зазначено у публікації, Україна залишається головною проблемою Європи, і її лідери намагаються ізолювати Росію, пов'язуючи ці дві війни.
Глава МЗС ЄС Кая Каллас заявила в четвер, що Росія надає Ірану розвіддані для пошуку та знищення американців.
А міністерка закордонних справ Великої Британії Іветт Купер нагадала, що раніше Іран надавав РФ дрони для війни проти України.
"Але ми також бачили підтримку, яку Росія надає Ірану в конфлікті на Близькому Сході", – сказала вона.
На противагу цьому Рубіо сказав, що "Україна – це не війна Америки, і тим не менше ми зробили в цю боротьбу більший внесок, ніж будь-яка інша країна у світі".
"Тому це буде тим моментом, який президент повинен буде врахувати в майбутньому", – зауважив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки
