Тітушки без кордонів: у Чикаго на журналістку з діаспори напав тітушка
В Україні відбуваються залякування та напади на незалежних журналістів, включно з журналістами «Радіо Свобода» та «Голосу Америки». Про це йдеться у прес-релізі Ради з питань мовлення при уряді США, повідомляє Голос Америки.
Зокрема, як ідеться у повідомленні, проти журналіста «Радіо свобода» Віталія Портнікова ведеться брудна кампанія, спрямована на дискредитацію його особисто та Євромайдану загалом.
“9-го січня помешкання Портнікова у Києві пікетувала група із близько 50 осіб, які тримали українські прапори та плакати з погрозливими заявами. Пікетувальники звинувачували Портнікова у «аморальній поведінці»”, – йдеться у прес-релізі.
Погрози отримав також журналіст Української служби Голосу Америки Руслан Дейниченко, який висвітлював протести Автомайдану у Межигір’ї.
“Погрози нашим журналістам є частиною численних випадків насильства та залякування незалежних голосів протягом кількох останніх тижнів”, – процитовано директора Голосу Америки Девіда Енсора у прес-релізі. ”Очевидно має місце організована спроба дискредитувати незалежних, професійних журналістів. Ця спроба нагадує найбільш огидні прийоми радянських часів”, – вважає президент «Радіо Свобода» Кевін Клос.
Чиниться тиск і на найбільший незалежний інформаційний ресурс діаспори – VIDIA. Як повідомлялось раніше, на журналістку цього ЗМІ під час Євромайдану в Чикаго напав зловмисник і намагався розбити камеру.
“Нещодавно, знімаючи сюжет про Євромайдан в Чикаго, я на собі відчула, що таке напад тітушки. Після цього інциденту проти мене та VIDIA ведеться брудна та недолуга кампанія, спрямована на дискредитацію, в кращих совкових традиціях. Комусь дуже кортить затулити рота незалежним журналістам навіть в діаспорі.”- написала на своїй сторінці у Фейсбук Наталія Фігель.
Вона також відмітила, що оточення Януковича імовірно досі обурене скандальним сюжетомжурналістки, у якому показано, як Януковича проігнорувала Меркель на саміті НАТО в Чикаго.
Нагадаємо, ОБСЄ та міжнародна спільнота стурбовані застосуванням насилля проти журналістів, які висвітлюють протести. Як відомо, понад 50 журналістів постраждали під час роботи на євромайданах.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки