MENU

Абетка для виборця на день голосування

3160 0

 

В неділю 25 травня 2014 року відбуватимуться позачергові вибори Президента України. А в деяких регіонах нашої держави одночасно пройдуть ще й місцеві вибори. Тому про те, що варто знати виборцю, який прийде на свою виборчу дільницю в день голосування, розповідатиметься в цій статті.

 

Коли голосувати?

 

Голосування проводитиметься 25 травня з 08:00 до 20:00 без перерви. Тобто, ті, хто прийде голосувати о 20:01 і пізніше, вже не зможе цього зробити.

 

Де голосувати?

 

Голосувати можна буде або на виборчій дільниці, до якої Ви відноситеся за місцем своєї реєстрації, або ж на яку Ви тимчасово змінили місце голосування.

 

Якщо Ви самостійно через свій вік, стан здоров’я чи інвалідність не можете з’явитисяна дільницю, то маєте право голосувати за місцем свого перебування.

 

Який документ дає право отримати бюлетень?

 

Вирушаючи на дільницю, не забудьте взяти із собою свій паспорт громадянина України. Якщо Ви є особою, недавно прийнятою до громадянства України, то беріть тимчасове посвідчення громадянина України. Якщо Ви є військовослужбовцем строкової служби, то можете отримати виборчий бюлетень, надавши військовий квиток. Пред’явивши один із цих документів члену ДВК, Ви отримаєте виборчий бюлетень, щоб проголосувати.

 

Ані водійські права, ані студентський квиток, ані різного роду «статусні» посвідчення (пенсійні, службові тощо) не є документом, на підставі якого Вам зможуть видати бюлетень.

 

Яка процедура отримання виборчого бюлетеня?

 

Прийшовшина свою виборчу дільницю та зайшовши безпосередньо до приміщення дляголосування, Вам треба буде знайти табличку з назвою вулиці та номером будинку Вашого проживання і підійти до відповідного столу. Пред’явіть члену ДВК свій документ. Якщо Ви є в списку виборців на цій дільниці, то поставте в ньому у відповідній графі підпис про отримання виборчого бюлетеня.

 

В цей час інший член виборчої комісії має вписати в контрольному талоні бюлетеня своє прізвище, ініціали, розписатися та проставити номер, за яким Вас внесенодо списку виборців на дільниці. Потім він надасть Вам на підпис бюлетень. Підпишіться у визначеному місці контрольного талону і передайте бюлетень члену ДВК.

 

Післятого, як член виборчої комісії відокремить від бюлетеня контрольний талон, Виможете брати бюлетень і прямувати до кабіни для таємного голосування.

 

Зверніть увагу, щоб безпосередньо на виборчому бюлетені ніхто не поставив будь-якіпозначки, окрім зазначених вище. Інакше при підрахунку голосів Ваш бюлетень можуть не врахувати.

 

Немає в списку виборців у день голосування – проголосувати не зможете

 

Варто пам’ятати, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вноситимуться за жодних умов. А тому, якщо завчасно не перевірили себе в списку виборців і в день голосування виявилося, що Вас туди не включили, проголосуватине зможете. Навіть, коли звернетеся до суду.

 

Технічні помилки не є підставою для відмови у видачі бюлетеня

 

Якщо виявилося, що у списку виборців Ваші персональні дані внесли з помилкою (неправильно написали прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номербудинку, квартири місця проживання), то проголосувати Ви зможете. Але за умови, що, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме Вас.

 

Як заповнювати виборчий бюлетень?

 

Виборчий бюлетень заповнюються особисто Вами шляхом проставлення позначки «плюс» («+») або іншої, що засвідчує волевиявлення, в квадраті напроти прізвища кандидата в Президенти.

 

Голосувати можна лише за одного кандидата. Якщо не поставити жодної позначки чи проголосувати за двох і більше, то бюлетень буде вважатися недійсним.

 

Нагадаємо, що на цих виборах у бюлетені не буде графи «Не підтримую жодного кандидата напост Президента України». Тож Ви маєте чітко визначатися зі своїм волевиявленням.

 

Хто може перебувати в кабінці дляголосування?

 

В кабіні для голосування Ви можете перебувати одні, крім випадків, коли внаслідок фізичних вад самостійно не можете заповнити виборчий бюлетень. Для того, що бпроголосувати в такому випадку, Ви маєте право скористатися допомогою іншоговиборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента, їх довіренихосіб, офіційних спостерігачів, попередивши про це голову чи іншого члена ДВК.

 

Демонстрація свого волевиявлення на дільниці заборонена!

 

Демонструвати заповнений Вами бюлетень у приміщенні для голосування, як і його фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб у кабіні для таємного голосування, забороняється.

 

Помилились у бюлетені – його можна замінити один раз.

 

Якщо Ви випадково зіпсували виборчий бюлетень або ж помилилися в ньому, то маєте право один раз на його заміну. Для цього Вам потрібно невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав бюлетень, з проханням видати інший. Зазвичай, зразки таких заяв є в комісії.

 

Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на неправильно заповнений. При цьому, в списку виборців навпроти прізвища виборця, який допустив помилку при заповненні виборчого бюлетеня, уповноважений член ДВК робить відповіднупозначку про видачу бюлетеня взамін фактично зіпсованого. Цю помітку член ДВК засвідчує своїм підписом.

 

Чи можна виборцю залишатися на дільниці після голосування?

 

Вкинувши бюлетень до скриньки, Ви маєте залишити приміщення для голосування. Оскільки виборець може знаходитися на дільниці лише впродовж часу, необхідного йому для здійснення голосування.

 

Як голосують виборців «на дому»?

 

Якщо Ви голосуєте за місцем перебування («на дому»), то процедура видачі Вам бюлетеня є аналогічною. Забезпечується вона не менш як трьома членами ДВК. Але пам’ятайте, що виборці, які голосуватимуть «на дому», не мають права замінити бюлетень, якщо вони його зіпсували.

 

Підчас проведення голосування виборців за місцем перебування, крім членів комісії, мають право бути присутні кандидати на пост Президента України, їх довірені особи, офіційні спостерігачі. Ні Ви, ні члени Вашої сім’ї не можуть заборонитиприсутність вказаних осіб. Інакше Ви не зможете проголосувати. При цьому, присутність цих осіб не може порушувати Вашого права на таємність голосування.

 

Якщо одночасно з президентськими виборами ще й місцеві

 

Якщоу Вашому територіальному окрузі одночасно з виборами Президента ще й обиратимуть мера чи депутата місцевої ради, то Вам мають видати відповідну кількість виборчих бюлетенів (усі будуть різного кольору). Процедура голосування аналогічна вказаній вище.

 

Якщож Ви тимчасово змінили своє місце голосування, однак за «пропискою» до цієї територіальної громади не відноситеся, то обиратимете лише Президента. Інших бюлетенів Вам не видаватимуть.

Юрій БІГАНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини