Я - блоггер, ты - блоггерка
Известный украинский журналист Елена Белозерская (bilozerska) пишет в своем блоге:
Я — блогер, ти — блогерка
Мережа "живих журналів", за допомогою якої були організовані останні революції в Африці, у нас розростається рекордними темпами
( Читати повністю )
— Чого ж можна домогтися дописами в інтернетї?
■ О. Білозерська:
— Багато чого. Як приклад, наведу такий випадок. Після арештів членів "Тризуба" у Запоріжжі активісти, які підтримують із ними зв'язок, та їхні адвокати звернулися до мене з проханням розмістити інформацію у блозі про катування затриманих у тамтешніх обласних управліннях міліції та СБУ. Я це зробила. Новина миттю розлетілася по засобах масової інформації. Ми підняли потужну інформаційну хвилю. Влада змушена була якось реагувати. Ми не дали владі замовчати проблему. Так само можна вирішувати і міжнародні проблеми.
- Це як?..
■ О. Білозерська:
— Заходжу я торік у "Макдональдс". Бачу слайди із зображенням країн світу та зазначенням про них основних відомостей (яка мова, валюта і так далі). Змінюються картинки — від таких відомих країн, як Німеччина, до екзотичних африканських. І тут бачу: держава Абхазія. Цей утримуваний на російських багнетах сепаратистський анклав Грузії показано як окрему країну.
Я вийняла фотоапарат, зробила світлину. Опісля написала пост у своєму блозі. Наступного дня інформація з'явилася чи не в сотнях ЗМІ, а ще через день Грузія оголосила "Макдональдсу" ноту протесту і пригрозила, що закриє його мережу на всій своїй території. Як наслідок, цей слайд зник з усіх екранів у "Макдональдсах".
— Яких ше відомих блогерів можете назвати?
■ О. Білозерська:
- Добре відома історія з блогером Олексієм Навальним у Росії, який через Інтернет розкрив корупційну схему підприємства "Транснафта" на 4 мільярди доларів. У своєму блозі Навальний опублікував документи, подані самою компанією до Рахункової палати. Це стало підставою для перевірки діяльності компанії правоохоронними органами.
- Скільки блогерів в Україні?
■ Я. Федорак:
— Сьогодні є підстави вважати, що українських блогів уже більш як 800 тисяч. Унікальність української блогосфери в тому, шо вона надзвичайно активна. На сьогодні в Україні 120 тисяч активних блогів — доволі
значний приріст, якщо порівняти з торішніми 75 тисячами. У відносних показниках темпи збільшення активних блогів перевершують темпи зростання блогосфери в цілому. Також варто зазначити, шо кількість активних блогів в Україні зростає швидше, аніж, скажімо, в Росії, і набагато скорше, аніж загалом у світі.
Значно швидше, ніж тради¬ційна блогосфера, зростає кіль¬кість мікроблогів ("Twitter"), а останній рік кількість наших "Twitter"-акаунтів збільшилася на 400% і далі шалено зростає. Приємно і те, шо у "твіттері" більше людей пишуть українською — 29% (торік було 27%).
— А яка вже кількість блогів у світі?
■ Я. Федорак:
Понад 156 мільйонів блогів. А щодня на світ "народжується" більш як 50 тисяч нових блогів.
Кажуть, у країнах Північної Африки саме блогери організували революції через інтернет. Це справді можливо?
Сьогодні будь-яка людина може відзняти чи сфотографувати на мобілку факти порушення прав людини, викласти в ІнтсрнстІ, І ця інформація миттєво "розлітається" — тим паче, коли такі дії об'єднано в якісь організаційні рухи. Якшо такі факти дуже резонансні, чекати можна всякого.
Наталія ВАСЮНЕЦЬ
«Експрес», 10-17 березня 2011 року
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки