MENU

Конституційні зміни: право на права чи право влади на владу?

2352 0

День Конституції це – день президента, Верховної Ради та уряду. За 19 років Основного закону саме вони боролися за конституційни зміни. І боролися вони не за наші з вами права, друзі, а за свої повноваження.

Наприклад, у 2000-му Кучма хотів двохпалатний парламент. Скажете – для посилення Ради? Дзуськи! Для того, аби друга палата «урівноважувала» першу. Палата депутатів, звісно ж, а не інша палата.)

У 2004-му Кучма і Медведчук вирішили, що для Ющенка буде забагатл тих повноважень, які у них були вісім років. Ось вони і змінили президентську модель на парламентсько-президентську.

У 2010-му Янукович через Конституційний суд повернув собі повноваження Кучми. А під час Євромайдану Рада повернула Конституцію часів Ющенка.

І ось тепер, у 2015-му Президент і Рада знову готують зміни до Конституції. Тепер вже щодо децентралізації влади. Тобто частина повноважень має відійти на місця.

Ви помітили, що ключове слово в усіх випадках ВЛАДА? Влада президента, влада народних депутатів, влада місцевих громад. Ми говоримо про перерозподіл влади. А що та влада дає нам – ні. Бо у нас чудова Конституція і права вона нам забезпечує. От тільки в реальності це право на права – здебільшого бутафорське. Оскільки в нас як існувало, так і існує лише одне право – право влади на ВЛАДУ.

Сергій РУДЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини