MENU

Несправедливо накидати всю провину на «ледачих греків» – думка

2921 3

Якщо коротко про Грецію.

1. Найбільша причини кризи – позики, взяті іноземними банками. Тоді як чимала кількість грошей кредиторів по суті повертається саме їм - іноземним банкам, а громадян Греції стосується менше. Особливо йдеться про перші роки.

2. Грецький державний сектор забюрократизований, задорогий, малоефективний, усі ці 14 зарплати для чиновників, економіка мало що виробляє, тоді як приватний сектор в середньому працює суттєво більше, аніж у багатьох інших європейських країнах, платить вищі податки, отримує менше преференцій.

3. Умови економії, запроваджені Трійкою, такі, що всі ці роки не стимулювали економіку, а навпаки зробили неплатоспроможними. ще більше людей, бо для наповнення бюджету треба, щоб щось вироблялося, а податки було з чого платити, замість змусити витрачати менше.

4. Як часто буває, замість грецьких олігархів і людей, що залишаються в тіні, своїй зоні, які недосяжні для поліції, затягувати паски пропонують зубожілому середньому класу. Проблема не в тому, що несправедливо – від них багато не отримаєш, а отже все якось беззмістовно.

Отож, на просте питання, хто винен, можна сказати: банки, дивна економічна політика ЄС, яка вилила купу грошей у збереження банків замість визнання на ранньому етапі, що не всі можна і треба рятувати, а частина фінансистів мають нести відповідальність самі, а отже якщо віддавати, то під умови змін, але також, щоб стимулювати економіку, а не просто заощаджувати; ще – попередні грецькі уряди, які дозволили жити людим не по достатках, нинішній, що не дуже пояснює і досяг особливого рівня популізму з питанням «чи ви щасливі» в часи погіршання ситуації, грецькі надбагатії, які не сплачують податки. Що категорично несправедливо, так це говорити про «лінивих греків», які все більше працюють, усе більше затягують паски.

Про проблему можна говорити довго, але питання, що робити. Грецькому суспільству таки зрозуміти, як жити по достатках і переосмислювати поняття «популізму» Трійці ЄС трохи зрозуміти, що їх пропозиція веде всіх у глухий кут і ніяк не заохочує до розвитку.

А насправді все непросто, але і не так уже складно. Ясність можна знайти лише, якщо не спрощувати до крайнощів за/проти, так/ні.

Р. S. Євро тут взагалі ні до чого.

Наталя ГУМЕНЮК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини