MENU

24 роки тому почався серпневий путч – од недобитків ГКЧП ми не позбулися й досі. ВІДЕО

4692 0

Знаний виступ чільного противника путчу Бориса Єльцина на танку

24 роки тому в СРСР сталося ГКЧП (серпневий путч самопроголошеного «Державного комітету із надзвичайного стану» – UAInfo). Або ще його називали КГБЧП. Купка старих комуністів-маразматиків, намагаючись врятувати СРСР, пустили під укіс потяг під назвою «Радянський Союз» (радше лиш дещо прискорили невідворотний закономірний процес – UAInfo). Доля цієї держави була вирішена в Ново-Огарьово. Там Горбачов намагався збаламутити із лідерами союзних республік новий Союз.

Я добре пам'ятаю ранок 19-го, сумських обкомівців, які потирали руки і чутки про те, що в КДБ вже складені списки на арешти. А потім на екранах з'явилися ГКЧПісти. Переляканий Бакланов, тремтячі руки Янаєва. Стало зрозуміло: вони самі бояться. Страх путчистів угамував напругу ситуації.

Знакова прес-конференція заколотників. Показовими є їхній вигляд, поведінка й риторика, а також влучні запитання окремих журналістів

Потім був феєричний виступ на танку Єльцина, повернення Горбачова із Форосу. 24 серпня Верховна Рада проголосила незалежність України.

Присвячений перемозі над путчем тогочасний революційний мультик «Єльцин і ГКЧП»

Починалася ера незалежної України. Саме тоді всі повторювали: наша незалежність впала нам до ніг. Без жертв і війни. Хто знав, що виборювати право на справжню незалежність нам доведеться через 24 роки.

ГКЧП не вмерло. Воно живе. В Кремлі. В українських політиках, які працюють на Росію. І я сподіваюсь ми ще почуємо «Лебедине озеро» на російських каналах і побачимо тремтячі руки Путіна на суді.

Сергій РУДЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини