Винна культура – не для трансцендентного загалу
Шкода, що наші винороби не роблять доброго вина. Шкода, бо вміють робити. Просто вони знають уподобання наших людей. Бо наші люди не п'ють, вони напиваються. Вони п'ють для того, щоб забути, – а не для того, щоб згадати.
У цьому сенсі наші люди глибоко трансцендентні. Вони якнайшвидше хочуть опинитися в іншому світі. У світі своїх марень, у світі без меж і кордонів, без правил і умов. Винна культура цього не дає. Винна культура іманентна, вона тримає на цій землі, вона просто трохи дає легкості і радості, вона робить тіло легким, готовим злетіти, вона розв'язує язики і пам'яті – але поступово, дуже повільно. Вино – це земний напій, і якщо ви хочете з ним злетіти в інший світ, то злітатимете повільно, ледь-ледь – і обов'язково з усією землею, усією планетою.
Нашим людям поки цього не треба. Їм потрібне забуття, трансценденція тут і тепер, стрибок у невідоме, чорна діра, сп'яніння, провалля, бурхливий сон. Будь-який наш сантехнік, який закінчує день пляшкою горілки – сюрреаліст і містик-апофатик.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки