Санкції України проти авіакомпаній Росії завдадуть суттєвої шкоди російській пасажирській авіації – Березовець
З 25 жовтня низка російських компаній позбудеться можливості літати в Україну – таке рішення Кабмін ухвалив у п'ятницю, 25 вересня, нагадує у своєму блозі на «Новому часі» політтехнолог Тарас Березовець. Для російських авіакомпаній Україна є критично важливою, оскільки через неї проходить значна кількість рейсів з Росії, особливо в напрямку Близького Сходу, Туреччини, країни Південної Європи, Грецію та Румунію.
Викреслення України з транспортного коридору завдасть російській пасажирській авіації серйозної шкоди. До того ж це автоматично означає збільшення підлітного часу, можна сміливо доплюсувати годину до кожного маршруту. Природно, це призведе до подальшого зниження і без того невисокої конкурентоспроможності російських авіаліній відразу на декількох напрямках. У росіян будуть вигравати більш вдалі конкуренти, скажімо, західні компанії або ті ж турецькі авіалінії. На них почнуть переорієнтовуватися люди, які раніше літали літаками Аерофлоту та Трансаеро.
Росія вклала багато грошей у розвиток нових напрямків, протягом останніх трьох років закупила дійсно хороший флот. Тож те, що трапилося, ще більше зашкодить перспективам пасажирської авіації в РФ.
Як довго діятимуть санкції проти російських авіакомпаній? Фактично ми будемо говорити, що це, нарешті, реальні санкції за анексію Криму. Не за Донбас, а саме за Крим. У свою чергу, це дуже важливий політичний сигнал: західні партнери дуже довго дорікали українському керівництву за відсутність реальних санкцій з боку України. Санкції за Крим цілеспрямовано вводили Сполучені Штати та Канада, Європа вводила санкції вже за Донбас.
Санкції проти російських авіакомпаній підвищують капіталізацію України на світовій арені: вона, нарешті, починає показувати зуби в протистоянні з РФ. Я прогнозую, що це надовго. У відповідь росіяни, звичайно, заборонять українським компаніям літати на територію РФ, але, оскільки все і так було майже монополізоване МАУ, компанією Коломойського, постраждає в першу чергу він.
Санкції призведуть до ще більшого падіння пасажиропотоку між Україною та Росією, оскільки людям доведеться літати з пересадками, умовно кажучи, щоб потрапити з Києва до Москви, доведеться спочатку летіти до Мінська, Вільнюса чи Риги, або ж їхати поїздом.
Чому санкції запровадили тільки зараз? Рішення було прийнято під тиском американців, саме вони продавлювали це питання: щоб Україна відповіла на анексію Криму Росією. Це була їхня принципова позиція. Американці багато над цим працювали.
Також все це пов'язано зі блокадою Криму. Продуктова блокада – це квіточки, ягідки підуть, якщо Україна дійсно почне відключати півострову світло. Вода і так подається по обмеженому режиму, а от залежність від української електрики доходить до 80%.
Росія прийняла рішення побудувати в Криму дві теплові електростанції до кінця 2017 року, але виникне проблема підвезення того ж палива: його потрібно доставляти або залізницею, якої немає, або по мосту. Будівництво Керченського мосту триватиме ще довго, більше того, я сумніваюся, що його взагалі завершать. Тому заяву про дві станції зроблено, швидше за все, просто для заспокоєння ура-патріотів у Криму. На ділі ж успіх такого енергозаміщення мені здається дуже малоймовірним.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки