У Києві з'явився європейський символ миру та доброти. ФОТО
Фото: museumshevchenko.org.ua
28 жовтня 2015 року о 13.00 на балконі Національного музею Тараса Шевченка у Києві встановлено європейський символ миру та доброти. Про це повідомляє прес-служба музею.
З такою ініціативою до музею Шевченка звернулося Посольство Литовської Республіки в Україні. Адже, за словами посла Литовської Республіки в Україні Марюса Янукониса, Україна потребує підтримки у цей складний час. Тож для підвищення настрою жителів та гостей Києва литовське посольство хоче подарувати українцям «Ангела доброти» та тимчасово розмістити його на фасадному балконі Національного музею Тараса Шевченка. Таким чином Україна доєднається до спільноєвропейського проекту, за яким по одній чи більше скульптур ангелів передано кожній столиці країн ЄС.
Автор проекту - литовський скульптор Вайдас Рамошка. Це він створив символи добра - скульптури білих ангелів, які мають в собі особливе світло та охороняють городян і гостей міста. Сам ангел має невеликий розмір - не більше, ніж 1,3 м, важить приблизно 8 кг, а виготовлений із пінополістиролу. Він особливий тим, що легко монтується та демонтується.
Юргіс Гедріс, аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні, зазначає, що «Ангел доброти» є тимчасовим арт-об'єктом, який за ідеєю проекту встановлюється не назавжди, а лише на деяких час. До того ж він виконаний із крихкого та недовговічного матеріалу. Усі ці деталі мають символічне значення, адже янголи як істоти, безпосередньо пов'язані з небом, не можуть довго перебувати на землі у фізичній оболонці, бо усе своє світло і доброту віддають людям.
«Ангела доброти не випадково встановлено саме на будівлі Національного музею Тараса Шевченка, адже на початку свого творчого шляху Шевченко навчався малюванню у Вільнюсі, тому має зі столицею Литви особливий зв'язок. Крім того, цією акцією ми долучаємось ще до одного спільноєвропейського проекту, що є символічним для нашої країни,» - сказав Ігор Ліховий.
Пан Юргіс Гендріс зауважив, що постать Тараса Шевченка організовує навколо себе простір освічених українців, які уже є повноправною частиною загальноєвропейського суспільства.
Скульптури «Ангелів доброти» також було встановлено у Варшаві, Санкт-Петербурзі, Стокгольмі, Таллінні, Дубліні, Любляні, Ризі, Мінську, Мілані, Москві і навіть Гуанчжоу у Китаї. На сьогоднішній день більше 70 ангелів знайшли своє місце у столиці Литви і різних європейських містах.
На думку дипломатів, встановлення «Ангела доброти» у Києві є вірним свідченням входження України в загальноєвропейський культурний простір та успішного підтримання дружніх зв'язків з європейськими державами, а зокрема - з Литвою.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки