MENU

Російське ембарго проти України: скорочення асортименту і зростання цін на продовольчі товари для росіян

3905 12

Вчора Росія оголосила про те, що з 1 січня 2016 року введе повну заборону на ввезення українських продуктів в країну, нагадує в своєму блозі на "Новому часі" економіст Олександр Жолудь. Щоб оцінити наслідки цієї заборони, потрібно розуміти, що за останні два роки товарообіг між нашими країнами дуже скоротився.

Відповідно, подальше скорочення не настільки фатальне, хоча і є важливим, адже Росія залишається нашим найбільшим торговим партнером. Хоча, до прикладу, якщо раніше розрив між РФ і наступним партнером, яким на сьогоднішній день є Туреччина, був приблизно вдвічі за обсягом, то тепер вони майже зрівнялися.

Значне падіння обсягів торгівлі з Росією (як експорту, так і імпорту, що відбувалося протягом останніх двох років), і без заборони скоротило обсяг торгівлі майже на три чверті.

Звичайно, вважати, що це скорочення не стане для нас шоком – нібито через те, що залишилося не так вже багато обсягів, було б нерозумно. Потрясіння буде, погіршення ситуації, і розірвання вже укладених контрактів негативно відіб'ється як на бізнесах, які працюють на ці ринки, так і на економіці в цілому.

З іншого боку, оскільки Росія і до цього значно обмежила доступ українських товарів на свій ринок, повторення ситуації, коли санкції, які Росія вводила в односторонньому порядку, ставали шоком і були повною несподіванкою для українських бізнесменів, вже не буде. Думаю, зараз більшість підприємців, які продовжують працювати з російським ринком, розуміли, що можуть бути такі обмеження і, відповідно, мали можливість підготуватися і зайнятися пошуком альтернативних ринків збуту. Якщо ж вони цього не зробили, то тут питання вже до них – чому вони не діяли, хоча ситуація явно вимагала підготовки.

Є і інша сторона – як від цієї заборони доведеться самій Росії. Оскільки росіяни не можуть знайти достатньої кількості товарів аналогічної якості та приблизно схожої ціни, це означає, що в РФ слід очікувати скорочення асортименту і зростання цін на продукти харчування.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини