Режим спецконфіскації. Як уникнути міжнародної легалізації активів "сім’ї" Януковича
Як повернути Януковичу 100 мільярдів під виглядом конфіскації. Завтра з високою ймовірністю будуть протискати проект закону про спецконфіскацію. Під гаслами «заберемо майно в Януковича та сім'ї» будуть намагатися провести аферу, аналогів якої Україна не мала за всі роки незалежності.
Про що йдеться: родині Януковича та близьким до нього особам належить багато майна «нажитого нєпосільним трудом», вартість якого оцінюють в 100 млрд. грн. Ці гроші можна було б повернути державі через суди (у тому числі - міжнародні), проте для цього необхідно було, щоб Генпрокуратура, МВС та СБУ провели необхідне розслідування, зібрали б докази і звернулися до суду українського чи міжнародного.
Чи то працювати не дуже хотілося, чи то в процесі збору доказів могли назбирати доказів «не на тих», як би там не було - за 2 роки жодної справи не доведено до кінця.
Тому пішли «на хитрощі». Запропонований режим спеціальної конфіскації - це механізм «віджиму» майна без доказів вини, наслідком якого стане міжнародна легалізація активів «сім'ї».
Поясню на прикладі Януковича. Протягом 2-х років в наших органів правопорядку був абсолютно дієвий механізм конфіскувати майно екс-президента: зібрати докази, довести вину Януковича в суді, вимагати конфіскації як покарання або як запобіжного заходу. Що пропонується зараз: доказів збирати не треба, тому що тепер Янукович має сам особисто доводити в суді законність походження свого майна. Янукович на суд передбачувано не з'явиться, тож доводити законність майна буде нікому, тож його можна спокійно конфіскувати.
Тут наче б то має наступити хеппі-енд: майно конфісковано, Кабмін його може продати (або передати іншому органу державної влади).
Але це не кінець, це лише початок. У той час як Кабмін буде продавати Сухолуччя, Янукович звертається до Європейського Суду з прав людини, де зі 100% гарантією виграє справу, навіть якщо його адвокат «плуг». Тому що рішення суду буде базуватися на законі, який суперечить основоположним принципам демократичного суспільства: непорушності права власності та презумпції невинуватості. І до речі, Конституції України. Як наслідок, Янукович поверне собі втрачені статки з бюджету України (це прямо зазначено в законі) плюс компенсацію, яку визначить суд.
І це вже фінал, бо рішення Європейського Суду з прав людини є остаточними і обов'язковими для виконання. Але навіщо це робиться? Все дуже просто: ЄСПЛ організація не надто спритна. Мине рік-два до моменту розгляду справи. Увесь цей час можна буде спецконфісковувати і швидко продавати... Звісно, потім доведеться повертати та компенсувати, але ж продавати будуть одні і їх одиниці, а повертати будуть інші - це 40 мільйонів громадян України.
PS: Офіційний Вашингтон попередив, що в разі одержання запиту на конфіскацію майна, що знаходиться в США, відповідно до такого закону, Україні буде відмовлено. Тому що США не мають намірів витрачати свій бюджет на Януковича.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки