Про мобільний зв'язок і "Укрзалізницю"
Якось так сталося, що цьогоріч доводилося багато їздити поїздами - як швидкісними "інтерсіті плюс", так і звичайними нічними. І саме під час цих поїздок довелося зіткнутися з проблемою неякісного мобільного зв'язку, яка супроводжує пасажирів упродовж більшого часу поїздки. І йдеться не так про погану якість покриття, а про провали в ньому: іноді на появу мережі доводиться чекати впродовж п'яти хвилин.
У швидкісних поїздах ситуація ще гірша: через велику швидкість руху зв'язок зникає частіше, а провали ще більші. І стосується це абсолютно усіх операторів.
Окрема тема - інтернет в "інтерсіті". Їдучи, наприклад, з Києва до Львова трапляється так, що цього інтернету немає по півгодини. Тобто, ми ніби і отримуємо щось цивілізоване, але все воно якесь не доведене до кінця.
Мобільні оператори повинні зрозуміти: необхідність використовувати той-таки інтернет дедалі більше зростає. Збільшується кількість людей, яка через інтернет вирішує робочі питання, зростає й кількість тих, хто використовує "Всесвітню павутину" не лише для соцмереж чи новин, але й, наприклад, для прослуховування радіо. Та йдзвінки теж ніхто не скасовував: незручно, коли надходить важливий дзвінок, і замість того, щоб розмова була конструктивною і, якщо можна - недовгою, вона розтягується часом на тривалий термін, особливо, якщо той, хто їде у потязі, потрапив у зону, де провали покриття мережі є особливо великими і більше часу витрачається на очікування появи мережі. Це незручність для обох учасників розмови.
Крім того, у вересні влада нам обіцяла інтернет у всіх поїздах дальнього і приміського сполучення. Мені цікаво: міністр інфраструктури Андрій Пивоварський добре подумав, коли це заявляв? Він сказав: "Завдання керівництву "Укрзалізниці" поставлене". Треба сказати, що цей інтернет якісним не буде. Хіба що залізничники нададуть пільги операторам мобільного зв'язку на розміщення своїх базових станцій, аби покрити залізничні шляхи. Бо за теперішніх умов бездротовий інтернет у всіх потягах буде черговим "пшиком".
Тема є особливо актуальною на тлі того, що "Укрзалізниця" у планах свого розвитку планує поступово відмовлятися від нічних потягів і перейти на швидкісне залізничне сполучення. То ж оператори повинні покрити залізничні шляхи якщо не ідеально, то бодай так, щоб не було великих провалів у покритті. Від цього вони лише виграють. І держава мала б їм у цьому сприяти, бо все це складає ланцюжок: залізничники впровадять інтернет у всіх потягах, що дасть додаткову зручність пасажирам і стимулюватиме їх обирати замість автобусів поїззди; оператори гарантуватимуть його якість, пасажири використовуватимуть інтернет (за який платитиме залізниця), писатимуть SMS і телефонуватимуть, що в сумі дасть операторам додатковий заробіток, а держава отримає від цього бонус у вигляді податків. Хоча, оператори нещодавно заявили, що держава перешкоджає їм інвестувати в мережі, збільшуючи плату за радіочастотний ресурс, яка зростатиме щорічно.
На тлі таких проблем реклами 3G виглядають іноді смішними. Бо, розбудовуючи 3G, не побудувавши GSM, це, м'яко кажучи, не дуже правильно. Та й що там 3G - світ вже "накриває" хвиля 4G, а в нас лише 3G на початковому розвитку, а GSM через понад 20 років так і не розвинувся нормально.
Крім того, є ще такий нюанс: кількість охочих подорожувати залізницею збільшується на тлі зростання кількості ДТП на українських дорогах, заявляють продавці в касах вокзалів. То може після покриття трас все ж краще взятися за покриття залізничних шляхів і таки дати абонентам сервіс?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки