MENU

''Мертві душі'' серед пенсіонерів та отримувачів соцвиплат мають зникнути - Юрчишин

2481 1

Вчора під час засідання бюджетного підкомітету з законопроекту Про внесення змін до Бюджетного кодексу України N3629 було вилучено поправку, яка мала дозволити Мінфіну, вже в 2016 році, провести верифікацію (перевірку наявності та правомірності) пенсіонерів та отримувачів соцвиплат. Без цієї правки неможливо буде не лише почати реальну реформу соціальної сфери, але і також почати боротьбу з корупційними схемами, які роками практикуються для отримання коштів платників податків на утримання "мертвих душ". Експерти Реанімаційного Пакету Реформ вже більше року наполягають на важливості верифікації отримувачів соцвиплат.

Тому зараз, коли ще є можливість внести в фінальний текст законопроекту відповідні правки, ми публікуємо цю заяву і звертаємо на неї увагу депутатів Верховної Ради, представників Уряду та усіх зацікавлених сторін.

Заява Реанімаційного пакету реформ щодо ситуації з реформою пенсійного та соціального забезпечення

У 2014 році витрати Пенсійного фонду у відсотках до ВВП склали 15,7%, на соціальний захист - 3,7%, що є найбільшими показниками соціальних витрат в світі. Непомірно роздуті, необґрунтовані витрати на цю сферу, що роками накопичувалися внаслідок соціального популізму, коли гроші виплачувалися не адресно нужденним, а всім без винятку, не вирішують питання соціальної захисту та фактично є гальмом для економічного зростання країни. Ці проблеми суттєво загострилася внаслідок анексії Криму, переоформлення пенсіонерів, що знаходяться в зоні проведення АТО, значної кількості біженців, збільшення субсидій на оплату комунальних послуг тощо, що за відсутності належного електронного реєстру, міжвідомчої крос-перевірки даних та надійних інструментів контролю призвели до побудови неефективної системи пенсійного та соціального захисту.

Враховуючи вищезазначене, експерти Реанімаційного пакету реформ вимагають вжити всіх заходів щодо проведення аудиту Пенсійного фонду та здійснити верифікацію одержувачів пенсій і соціальної допомоги. Досвід інших країн, таких як Грузія і Греція свідчать про значну кількість виявлених зловживань, усунення яких, дозволило нормалізувати систему соціального захисту населення і спрямувати вивільнені кошти на надання соціальної підтримки тим особам, які реально її потребують. Враховуючи великий обсяг пенсійних та соціальних видатків, масштаби заощаджень внаслідок ліквідації шахрайства та зловживань можеть становити десятки мільярдів гривень.

В рамках т.зв. "бюджетного пакету" законопроектів, Міністерство фінансів запропонувало низку поправок, які б дозволили провести верифікацію одержувачів пенсій і соціальної допомоги вже у 2016 році. Однєю з них є поправка до Бюджетного кодексу, яка дозволяє Міністерству фінансів при перевірці правомірності пенсій, допомог, пільг, субсидій та інших соціальних виплат отримувати інформацію, що містить банківську таємницю та персональні дані, без отримання на це згоди фізичних осіб, що перевіряются, якщо таку згоду вже надано іншому центральному органу виконавчої влади (пункт 6 статті 26 законопроекту N3629).

Однак, як стало відомо експертам РПР, підкомітет з видатків бюджетного комітету Верховної Ради рекомендував відхилити дану поправку, що унеможливить проведення верифікацію одержувачів пенсій і соціальної допомоги. У разі ухвалення даного рішення бюджетним комітетом Верховної Ради, ключову реформу у сфері публічних фінансів буде, фактично, скасовано.

Реанімаційний пакет реформ вважає скасування реформи з верифікації неприпустимим і таким, що може свідчити про бажання зберегти корупцію у систему пенсійного та соціального захисту. Просимо депутатів бюджетного комітету Верховної Ради підтримати поправку Міністерства фінансів до Бюджетного кодексу.

Ярослав ЮРЧИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини