MENU

Огризко: Поки тема Криму десь зависла і перебуває на узбіччі

1573 0

Введення Сполученими Штатами санкцій проти кримських компаній – хороший сигнал, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Він якоюсь мірою спростовує наші побоювання щодо того, що після виконання Мінських домовленостей про Крим можуть забути.

Чому "якоюсь мірою"? Тому що це лише санкції і, крім того, суто з боку США. Європейський Союз поки що аналогічну активність не продемонстрував. Звичайно, на рівні політичних заяв все йде своєю чергою – ЄС підкреслює, що окупація й анексія Криму неприйнятні. Питання тільки в тому, наскільки санкції проти Криму будуть ефективні: одна справа, коли вони вводяться проти всієї РФ, інша справа, коли в складні умови ставиться тільки півострів, а на саму Росію нові санкції не поширюються.

Тож важливість цього кроку в першу чергу полягає в тому, що він є прикладом для європейців. Думаю, незабаром ми побачимо, що, по-перше, зняття санкцій у короткостроковій перспективі не буде, оскільки Москва відмовляється виконувати Мінські угоди.

Втім, нам потрібно залучати якомога більше уваги до Криму. Покарання за анексію чужої території не може залишатися лише теоретичним питанням, воно повинно мати реальні та практичні наслідки. Вони повинні бути не менш серйозними для Росії, ніж війна, яку вона розв'язала на Донбасі.

Проблема в тому, що, якщо Росія (теоретично) виконає Мінські угоди, вона в очах Заходу зробить важливий крок до умиротворення ситуації. Не вирішення, а саме переведення в перманентно спокійний, хоча і вибухонебезпечний статус, адже в умовах такого миру, який нам хочуть нав'язати, новий сплеск насильства може відбутися будь-якої миті, якщо ми не візьмемо під контроль все, що належить Україні.

За цих умов, поза сумнівом, в Європі буде дуже багато лобістів, які скажуть: "Ось бачите, Росія все виконала, давайте знімати санкції". А Крим залишиться на узбіччі, оскільки на півострові відносно тихо: загострень немає, окупаційна влада душить в зародку будь-яке інакомислення. Для Заходу такий варіант прийнятний: Україна втратила Крим? Сама винна, що не оборонялася.

Тому тенденція на "з'їзд з теми" відчутна. Але відбудеться це тільки в тому випадку, якщо ми, Україна, на всіх рівнях, від найменшого чиновника до найвищого керівництва, не будемо чітко говорити про те, що окупація Криму триває, і РФ повинна бути за нього покарана.

Тому я підтримую позицію кримських татар, які, до речі, демонструють державний підхід, на відміну від деяких наших високопоставлених чиновників: створення окремого формату, пов'язаного з деокупацією Криму, та переведення цього питання в міжнародний формат. Поки тема Криму десь зависла і перебуває на узбіччі. Якщо так і залишиться, то про неї, причому з нашою ж допомогою, на Заході швидко забудуть.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини