Як Путін хоче стати великим гравцем у близькосхідній політиці
З позицій інтересів Путіна виведення військ із Сирії – розумний крок, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський. У цієї людини, за всього його авантюризму, є звіряче почуття небезпеки. Він добре відчуває межу, яку не потрібно переходити.
Не тому, що якийсь "слабак Обама" провів межу – ми знаємо ціну "червоним лініям" американського президента. А тому, що ситуація стала дійсно небезпечною.
Згадайте, чим міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров займався в середині лютого, під час Мюнхенської конференції. Тоді американська сторона в особі держсекретаря Джона Керрі пропонувала перемир'я, але Лавров на це не погоджувався. Тоді Путін планував за допомогою військ сирійського диктатора Башара Асада взяти Алеппо. Це змінило б ситуацію на сирійському фронті.
Але, мабуть, десь в процесі Путін зрозумів, що взяття Алеппо силами Башара Асада абсолютно не в інтересах Кремля: це означало б підписатися на всю війну Асада за "відновлення Сирії" і стати заручником амбіцій сирійського президента. Тоді як самому Путіну було набагато вигідніше залишатися в положенні своєрідного арбітра.
Так, Путін продовжить допомагати Асаду і буде захищати алавітський анклав, таке собі сирійське ОРДЛО. Зате в телевізорі він тепер буде подавати себе як великого миротворця, вимагаючи від США поступку щодо України за свій вихід з Сирії.
Крім того, російський президент знайшов ще одну перспективну ідею: він буде підтримувати курдів. Раніше це в його плани не входило, але після загострення відносин з Туреччиною Путін зрозумів, що, підтримуючи курдів (а російська сторона тепер постачає їм озброєння – подивіться, як посилилася терористична активність усередині Туреччини), він отримує величезний важіль впливу не тільки на Туреччину, але і на Ірак з Іраном. За умови, зрозуміло, що Кремль стане спонсором "відродження великого Курдистану".
Підтримка курдів дає Путіну можливість грати у "великого рєшалу" близькосхідної політики, витрачаючи куди більш скромні військові і фінансові засоби, ніж ті, що були потрібні для продовження сирійської операції.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки