Урок самураїв: не звинувачуйте всіх буржуїв в експлуатації пролетаріату
В обговоренні почув таку думку: більшість самураїв не змогла пристосуватися до капіталізму, тому що честь не дозволяла їм обманути ближнього.
Одразу згадав, як свекруха однієї моєї колеги, розв'язуючи російський кросворд, думала над відповіддю на "двигатель торговли, 7 букв, вторая Е" та написала "недовес". (Думаю, більшість читачів дасть правильну відповідь.)
У нашому суспільстві залишається великий вплив лівацьких поглядів, і це не дивно після стількох років соціалізму. Але що більше ми сприйматимемо це як належне, то довше залишатимемось у пастці бідності. Ліві погляди – прерогатива або тоталітаризму, або дуже багатих держав, які можуть собі це дозволити.
Доки люди дивитимуться на всіх підприємців як на злодіїв, усі підприємливі виїжджатимуть, а країна залишатиметься в пастці бідності. Я думав, ми цю спадщину подолали ще наприкінці 1990-их. Але ж ні, життя погіршилося, люди зубожіли, і лівацькі погляди повилізали на поверхню.
Більшість самураїв дійсно не змогла пристосуватися до капіталізму, але через іншу причину – неповагу до математики, до якої вони ставилися із презирством. Високі науки – каліграфія, поезія – лише підкреслювали їхню відірваність від "низького" побутового життя.
Одначе ті, хто вивчив математику, завдяки організованості, внутрішній дисципліні, честі та стійкості створили основу нової заможної Японії.
Матчастину треба вчити, а не звинувачувати всіх буржуїв в експлуатації пролетаріату.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки