MENU

Відновлення довіри до судової влади – лишається мертвим

2028 0

Місяць тому Вища рада юстиції зробила висновок, що судді Санін, Лічевецький та Мельничук, які фактично заборонили Євромайдан у Києві і таким чином легітимізували дії беркутівців щодо його розгону, нічого не порушили і не підлягають звільненню.

Тиждень тому один з цих суддів (Лічевецький) спокійно пройшов кваліфікаційне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України й підтвердив своє довічне право вершити правосуддя.

А от оцінка, яку цим суддям надано в окремій думці трьох членів ВРЮ – професорів Бойка й Мірошніченка та судді Верховного суду України Гусака, репутація і авторитет яких є бездоганними:

"Свавільні рішення судів у справі № 826/19020/13-а [щодо заборони мирних зібрань у центрі Києва на межі 2013 і 2014 років] мали надзвичайно тяжкі наслідки, на наш погляд – найтяжчі із числа всіх рішень про обмеження права на мирні зібрання, що були ухвалені під час Революції гідності.

...

Ці наслідки полягали в тому, що дії сотень тисяч протестувальників були фактично визнані незаконними, що йшло врозріз із уявленням людей про справедливість і позбавляло їх віри в те, що за тогочасної суспільно-політичної ситуації можна досягти реалізації своїх прав ненасильницькими методами.

За умов, коли Вища рада юстиції відмовилася визнати порушення присяги в діях суддів, що постановили рішення, які, на наше переконання, найбільше підірвали довіру до судової влади, скоріш за все, станеться так, що відповідне положення Закону України "Про відновлення довіри до судової влади" залишиться "мертвим"".

Я дякую панам Бойку, Мірошніченкові та Гусаку за те, що називають речі своїми іменами. Прикро, що у ВРЮ так мало тих, хто готовий щось якісно міняти, а не зберігати статус-кво і добивати довіру до суду.

Очевидно пора ставити питання про оновлення складу ВРЮ та зміну підходу до реформування й очищення судової влади.

P. S. Кому цікаво – тут ще якісний фаховий аналіз рішення Саніна і ко. від Романа Сабодаша.

Роман МАСЕЛКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини