Горішні Плавні замість Комсомольська: в Україні – ще 300 нових назв районів, міст і сіл
Дніпропетровськ став Дніпром, Дніпродзержинськ – Кам'янським. Сьогодні, 19 травня, Верховна Рада проголосувала за 300 перейменувань.
Трьома постановами український парламент перейменував дев'ять районів та 291 населений пункт, у тому числі сім міст.
Постановою № 3864 Дніпропетровськ перейменували на Дніпро. "За" проголосувало 247 депутатів.
Згідно з постановою № 4085 "Про перейменування окремих населених пунктів та районів" нові назви отримали дев'ять районів та 278 населених пунктів, серед яких шестеро міст та 11 селищ міського типу.
Серед міст нові назви отримали: Артемове – Залізне, Дніпродзержинськ – Кам'янське, Комсомольськ – Горішні Плавні, Кузнецовськ – Вараш, Ульяновка – Благовіщенське, Цюрупинськ – Олешки.
Щодо районів: Дніпропетровський район став Дніпровським, Краснолиманський та Першотравневий Донецької області відповідно Лиманським і Мангушським, Червоноармійський Житомирської області – Пулинським, Уляновський Кіровоградської області – Благовіщенським, Жовтневий у Миколаївській області – Вітовським, Красоокнянський та Фрунзівський Одеської області відповідно Окнянським та Захарівським.
Постанова № 4691 перейменувала 11 сіл та одне селище.
Протягом року реформи декомунізації позбулися тоталітарної пропаганди у своїх назвах 1002 адміністративно-територіальні одиниці. Це майже завершене завдання з очищення мапи України від комуністичних назв. Серед великих міст на черзі перейменування лише Кіровограда.
У промові на церемонії вшанування пам'яті жертв політичних репресій Президент України Петро Порошенко застеріг громади від повернення імперських назв: "Я не дозволю, щоби карту України знову заплямували новоросійськими топонімами! Прошу всіх зрозуміти, дорогі українці, що гібридна війна завжди починається з ідеологічного наступу. Грубій військовій силі зазвичай передує так звана soft power (м'яка сила). Перш ніж цілити в тіла, вбивають душу. Перед тим як вийняти серце, розріджують мозок".
Нагадаю: 21 травня 2015 року набули чинності декомунізаційні закони. В рамках реформи громадянам надано вільний доступ до архівних матеріалів радянського періоду та передбачено зміни назв населених пунктів, географічних об'єктів та місцевої топоніміки яка містить елементи тоталітарної пропаганди.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки