MENU

Україна довела, що цілком може обходитися без російського газу – економіст

2672 0

Майже 200 днів Україна не купує жодного кубометра газу в Російській Федерації, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" економіст Олександр Жолудь. На прикладі останнього опалювального сезону (в період, коли споживання "блакитного палива" суттєво піднімається) ми показали, що можемо вижити без російського газу.

Це суттєвий козир у переговорах щодо ціни з російською стороною. Пропозиції, зроблені зараз українській стороні "Газпромом", набагато нижчі, ніж у попередні періоди, – навіть враховуючи зміни світових цін на газ. Відповідно, у нас з'явилася можливість торгуватися з Росією, і це великий плюс.

Так, Міністерство енергетики Росії запропонувало поставляти Україні "блакитне паливо" за ціною $177 за тисячу кубометрів. "Нафтогаз", тим часом, відмовляється від цієї пропозиції, вважаючи ціну завищеною. Українська сторона виходить з того, за якою ціною можна купити газ на європейському ринку. Крім того, потрібно дивитися на інші умови пропонованого контракту.

Коментуючи запит української сторони на відновлення постачань російського газу, голова "Газпрому" Олексій Міллер пов'язав це зі скороченням реверсу з Європи. Проте в цьому немає нічого дивного. Після закінчення опалювального сезону закупівлі на європейському ринку природно знизилися, адже суттєво знизилася потреба в газі.

У принципі до наступної зими ми можемо підготуватися і без закупівлі у Газпрому. Опалювальний сезон 2015-2016 років довів, що це можливо.

Питання в тому, що для нас вигідніше, як у прямому, так і в опосередкованому сенсі. Не варто забувати, що газ – не тільки економічне, але і політичне


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини