MENU

"Брекзит" і його ймовірні позитиви для України

2689 1

Багато хто зараз із сумом сприймає "Брекзит". І правильно робить. На поверхні "Брекзит" – це послаблення ЄС та посилення Путіна. Але є деякі позитивні речі. Вони не такі очевидні, але можуть бути глибшими. Зокрема для нас. Отже.

1. Оскільки "Брекзит" затьмарює все, то він затьмарює і внутрішні європейські "дискусії" щодо санкцій проти Росії. Немає часу розбиратися з аргументами, чому санкції треба послаблювати – і як саме це робити. Бо це ціла купа питань, на які немає ані часу, ані сил. А тому європейці залишаються при статусі-кво. Тобто продовжувати санкції. Бо прогресу в Мінському процесі немає. А санкції привя'зані до Мінських угод.

2. "Брекзит" не означає, що Британія вже завтра вийде з ЄС. Чи навіть через рік. Чи навіть через два. Розпочинається дуже довгий процес "розлучення". І там можливі варіанти. Наприклад, щодо зберігання участи Британії в спільному ринку ЄС. Щодо її глибшої участі, ніж у Норвегії чи Швейцарії. Звучать навіть ідеї про "асоційоване" членство (як відомо, такого поняття в лексиконі ЄС немає. Але вже лунають ідеї його запровадити для Британії.

І якщо такі дискусії стануть реальністю, Україна має щосили просувати думку, що Британією не має обмежуватися. Що є ще Україна та, наприклад, Туреччина. Бо для нас гнучкіша модель європейської інтеграції значно вигідніша і потрібніша, ніж закритіша ідея "політичного союзу", який пропонують деякі політики в Парижі та Берліні. І тут ми на одній позиції з усією Східною Європою, навіть євроскептичною.

3. "Брекзит", як і нідерландський референдум, був ударом про наївних прем'єрах, Рютте та Кемерону, які піддалися спокусі слідуванню за популізмом та "народними настроями" – і зрештою зруйнували свою кар'єру. Принаймні на європейській сцені. Натомість є приклад Меркель, яка на популізм не піддається, і тримає позицію, і через це залишається міцною. Тому європейські політики "центру", які при владі, ще десять разів подумають, чи скликати подібні референдуми в себе. Бо вже обпіклися. Тож "ефект доміно" може бути під питанням.

Так що такі ось речі. Кожну ситуацію треба намагатися використати на свою користь.

Володимир ЄРМОЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини