MENU

Сто днів роботи уряду Володимира Гройсмана: брак реформ і позитивні зрушення

3863 0

Оцінювати результати роботи уряду через сто днів – робота невдячна, оскільки на прийняття і втілення тисяч потрібних рішень  іде дуже багато часу, як і на ускладнене в умовах блокади парламенту ухвалення законів.

Що можна проаналізувати, то це – підхід. Чи цей уряд у країні, де йде війна на всіх фронтах – від Сходу до корупції та зубожіння, здатний показати людям, куди ми всі йдемо? Чи є в країні та національна украінська збірна, яка грає проти потужних суперників і надійно захищає свої ворота, використовуючи всі наявні ресурси?

Давня мудрість вчить: "Якщо хочеш отримати щось таке, чого ніколи не мав, потрібно робити те, що ніколи не робив".

Чинний уряд, на жаль, не запропонував кардинально нового підходу до державного управління.

Є позитивні зрушення в економічному напряму: продовжується спрощення умов для ведення бізнесу, багато уваги до реформи митниці, спільно з НБУ вживають заходів щодо стабільності фінансової системи. Однак реформи відбуваються не так швидко, як того вимагає час і ситуація в країні.

Гальмується проведення пенсійної реформи, не виконано жодних обіцяних кроків із реформування Державної фіскальної служби, а із запланованого урядом запровадження 10-15 електронних послуг у 2016 році, запроваджено тільки дві. Отже, говорити про загальне покращення умов ведення бізнесу наразі некоректно, але якщо уряд виконає заплановані завдання, то можемо розраховувати на створення сприятливого бізнесового клімату.

Як відомо, вже вступив в дію новий Закон України "Про державну службу", і саме на долю нового уряду випало завдання переформатування системи державної служби. Звісно, це довготривала робота, але можна констатувати, що поки що нема умов для того, щоб посада держслужбовця стала привабливою.

Україна за останні роки не бачила дотримання бюджетного процесу. Цей уряд також провалив усі строки подання основних напрямів бюджетної політики. Подав їх за два дні до закінчення сесії парламенту. Відповідно, проект бюджету складатиметься без ухвалених основних напрямів бюджетної політики. Це вже некомандна гра за Україну.

Ще одна сфера, де реформами й не пахне, – охорона здоров'я. Та й кому робити реформи, якщо прем'єр досі не вніс кандидатуру міністра охорони здоров'я. У важкій боротьбі та спротиві зі сторини лобістів МОЗ ухвалило закон з дерегуляції ліків, але водночас бачимо неефективність та саботаж МОЗ у закупівлях ліків через міжнародні організаціі.

Соціальна сфера. Окремо стоїть питання з вимушено переміщеними особами, і складається враження, що воно для цього Кабміну надцяте. До речі, статистично в Україні не має проблеми безробіття. Є проблема бідності через жахливі умови праці та її оплати. Вирішення полягає у докорінній зміні підходу.

Захист довкілля та його збереження взагалі не потрапляє в звіти уряду! Хоча завдяки активній позиціі міністра екології Остапа Семерака відбулася ратифікаця Паризької кліматичної угоди!

Водночас трагедія на сміттєзвалищі у Грибовичах привернула увагу до відсутності єдиного бачення розвитку в сфері поводження з твердими побутовими відходами як один із ключових факторів впливу на якість життя.

В енергетиці – провал ухвалення ключових енергетичних законів.

Ще одне зрушення – скасування оподаткування пенсій з 1 липня.

Завдяки багаторічним зусиллям десятка фахівців і особливо Наталії Микольської ми таки підписали Угоду про Зону вільної торгівлі з Канадою, підписання якоі обіцяв ще попередній прем'єр. Тепер важливо готувати наступні угоди, над чим активно працює команда професійних людей. Важливо нарощувати експорт товарів з високою доданою вартістю.

Ганна ГОПКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини