Українці зможуть отримувати винагороду за небайдужість до корупції – в разі ухвалення законопроекту
Викривач корупції має отримувати 10% від коштів, що були вкрадені корупціонером і повернуті державі завдяки його повідомленню. Окрім того, правоохоронці мають забезпечити інформаторові надійний захист ще на етапі досудового розслідування. Такі норми містіть законопроект №4038А "Про захист викривачів і розкриття інформації про шкоду або загрозу суспільним інтересам". Документ було презентовано й обговорено на заході, організованому коаліцією громадських організацій "Ініціатива 11" у партнерстві з "Реанімаційним пакетом реформ".
Законопроект був зареєстрований 20 липня 2016 року. Він має на меті узаконити інструменти участі викривача у боротьбі з корупцією та стимулювати звичайних людей інформувати правоохоронців і громадськість про випадки корупції. Свої пропозиції до законопроекту внесли виконавчий директор "Transparency International Україна" і головний експерт Антикорупційної групи РПР Ярослав Юрчишин, нардепка Олена Сотник, експерти Антикорупційної групи РПР Микола Хавронюк і Медіагрупи РПР Роман Головенко.
"Головним питанням сьогодні є подолання страху громадян перед обличчям корупції. Тому цей закон украй необхідний", – вважає Олена Сотник.
Усі експерти погодилися, що прийняти закон про викривачів буде непросто, і слід бути готовими до численних перешкод.
"Існують чотири складники успіху, які допоможуть закону якнайшвидше вступити в дію. Це безперервний потік викривачів, суспільна увага медіа, тиск громадських організацій та міжнародна допомога. Завданням громадських організацій наразі є стимулювання людей говорити правду", – переконаний Ярослав Юрчишин.
"Transparency International Україна" систематично працює над зміною менталітету українців, знижуючи толерантність до корупції. За 2014 року було проведено дві масштабні інформацій кампанії "Корупція вбиває. Прокинься!", а також "Вони б не мовчали". Остання була спрямована на зміну ставлення до викривачів корупції у суспільстві та на забезпечення їхнього захисту. Результатом цієї системної інформаційно-просвітницької роботи має стати закон, який дозволить українцям отримувати винагороду за небайдуже ставлення до корупції.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки