Порошенко намагається робити усе, щоб корупція не стала порядком денним виборів-2019 – юрист
У рамках всеукраїнської кампанії «Активна громада: право вибору» прочитав для молоді лекцію про антикорупційну реформу і прозорість влади.
Окрім висловлених тез також відзначив, що подолання корупції можливе лише за умов впровадження реформ 7Д: дерегуляції, децентралізації, дебюрократизації, деконцентрації, демонополізації, деолігархізації та детінізації.
Чи пішли ми шляхом антикорупційних реформ 7Д запобігання? Ні. Ми пішли шляхом антикорупційного покарання. Тобто декларуєм, що пішли. Ми маємо вже майже дюжину антикорупційних органів і новітніх інструментів. Але вони не можуть подолати корупцію системно, бо не покликані змінювати природу держави з примусу на сервіс. Хоча наше е-декларування найширше у світі, ми перша країна де відомі усі бенефіціарні власники компаній.
Читайте також: Політологи розкрили головну інтригу майбутньої президентської кампанії. ВІДЕО
У 2017 році темпи впровадження реформи впали у два рази. У 2018-2019 рр. реформа замре і будуть відбуватись спроби відкату. Чому? Бо вікно можливостей з виключним впливом Заходу на українську владу завершився. Вона вже має безвіз і не потребує траншів МВФ як раніше. Порошенко намагається робити усе від придушення реформи і до замислення очей зовнішньої політикою, релігією, патріотизмом та війною, щоб корупція не стала порядком денним виборів 2019. Тоді він точно програє. Він і так має на це чудові шанси.
Що робить влада зараз для придушення теми корупції? Знищує ідею антикорупційного суду, Служби фінансових розслідувань, тисне з усіх сторін на НАБУ, усуває Громадську раду доброчесності з судової реформи. Інші органи як НАЗК, ДБР, САП, антикорупційний комітет парламенту ставить під свій повний контроль. Кожен тиждень до парламенту подаються корупційні законопроекти про скасування відповідальності за брехню в деклараціях чи незаконне збагачення, про дозвіл на розпил тендерів пов’язаними компаніями. Після закриття декларацій СБУ і військових прокуратур хочуть закрити декларації інших правоохоронців. Усе на фоні репресій проти антикорупційних активістів через е-декларування, а також кримінальні провадження, побиття, погрози. І все це поки всякі Злочевські, Бойки, Труханови, Косюки, Насірови непокарані.
Що потрібно з цим робити? Впровадити 7Д. А також створити незалежний антикорупційний суд, посилити гарантії незалежності НАБУ та інших органів (окрім згаданих це суди, СБУ, ГПУ, МВС, НКРЕКП, Антимонопольний комітет, Рахункова палата, Державна аудиторська служба, ДФС). Я вже давно за створення Міжнародної комісії проти безкарності в Україні за прикладом Гватемали, де міжнародники попересаджали купу корумпованих чиновників. Посилити варто і антикорупційну спроможність кожної людини через законопроект 4038а про викривачів корупції. Громадяни мають отримати право фіксувати корупцію.
Читайте також: Парламентські вибори восени 2019 року – це останній шанс взяти реальну владу до своїх рук українцям, що зробили Революцію Гідності
Щодо прозорості. Прозора влада – це відкрита влада. До контролю звітів і громадського впливу. Прозора влада – це влада електронних, а не паперових процедур. Як виглядає прозора влада? Це там, де є електронне урядування (уніфікація електронного документообігу, децентралізації е-послуг, відкритість та доступність державних реєстрів, єдина е-ідентифікація, е-вибори). Надання послуг 24 години на добу як у Канаді. Е-листування з держслужбовцями як у Південній Кореї. Єдина платформа повного розкриття інформації як у Британії. Можливість для громади коментувати законопроект як у Новій Зеландії. Відео-відкритість усіх засідань як у Японії.
Якщо ми хочемо мати такі державні практики, то ми маємо цього вимагати. Без суспільного запиту ці зміни не відбудуться. Тому від кожного залежить багато.
Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки