MENU

Чому трьохсот нардепів потрібно позбавити дипломатичних паспортів

3550 0

Наприкінці липня депутати пішли у відпустки. При цьому "забули" повернути на зберігання до МЗС свої дипломатичні паспорти. Через це більше трьохсот нардепів мають бути позбавлені документів, які дозволяють їм їздити закордон без оформлення віз, – переконаний журналіст Олексій Братущак

Дипломатичний паспорт завжди був гарним додатком до депутатського мандату. Цей документ дозволяв подорожувати тією ж Європою без оформлення відповідних віз. Такої приємної можливості громадяни України не можуть отримати роками. Не в останню чергу через депутатів-"дипломатів", які послідовно проявляли незацікавленість в ухваленні необхідних для безвізу законодавчих норм.

Але тепер у громадян з'явилася можливість відігратися на своїх обранцях. Річ у тім, що більше трьохсот депутатів порушили Положення "Про дипломатичний паспорт України" (далі у тексі – Положення). Наслідком має стати знищення дипломатичних паспортів цих нардепів.

300 депутатів мають бути позбавлені приємного додатку до депутатського мандату

Відповідно до Положення, дипломатичні паспорти народним депутатам видаються на строк виїзду у службове відрядження за кордон. Багато хто з депутатів цього нюансу не знають. Парламентарі думають, що документ видається їм на руки на весь термін повноважень.

Насправді ж Положення чітко регламентує, що депутати мають повертати дипломатичні паспорти на зберігання в МЗС протягом 10 днів після закінчення строку, на який їх було видано.

На практиці це означає, що оформлений дипломатичний паспорт нардепа має зберігатись у МЗС. Якщо депутат готується до офіційного відрядження за кордон, він оформлює це відрядження в Апараті Верховної Ради, і після цього МЗС видає паспорт "на руки". По поверненню з офіційного відрядження протягом 10 днів депутат має віддати дипломатичний паспорт на зберігання до МЗС.

Як бачимо, Положення не передбачає можливості для депутатів використовувати диппаспорти для приватних поїздкок за кордон, чи-то на відпочинок, чи-то на зустрічі з виборцями або своїми колегами з інших парламентів.

Цього літа останній офіційний робочий день Верховної Ради припав на 22 липня. Наступного дня у депутатів почалися офіційні відпустки. За логікою, на час відпустки депутати мали би повернути свої диппаспорти на зберігання до МЗС. Ну які можуть бути офіційні відрядження під час відпочинку?

Насправді, логіка з практикою дещо розходяться. Як свідчить офіційна відповідь МЗС, нині на зберіганні у відомстві знаходиться лише 71 дипломатичний паспорт українських парламентарів. При цьому загалом дипломатичні паспорти були оформлені 389 народним депутатам. Отже, 318 нардепів пішли у відпустки з дипломатичними паспортами на руках.

МЗС оформило нардепам 389 дипломатичних паспортів, з них на зберіганні лише 71 паспорт

Можна припустити, що окремі депутати таки мають заплановані офіційні відрядження за кордон протягом серпня. Але таких випадків навряд чи може бути десятки або сотні. Це винятки, одиниці.

Відповідно всі інші (а це більше трьохсот депутатів) залишили на руках дипломатичні паспорти в порушення Положення.

Для таких депутатів є погана новина. Положення передбачає знищення дипломатичних паспортів у разі "неповернення дипломатичного паспорта на зберігання Міністерству закордонних справ України в установлений цим Положенням строк". Отже, майже всі депутати, які пішли у відпустки з дипломатичними паспортами на руках, мають бути позбавлені цих документів.

Ця історія стає тестом для керівництва Верховної Ради та Міністерства закордонних справ: чи готові вони виконати передбачені норми Положення щодо депутатів-порушників і знищити їхні дипломатичні паспорти?

Якщо тест буде пройдено, то в депутатів з'явиться величезна мотивація пришвидшити рух до безвізового режиму для українців. Не збирати ж їм усі необхідні документи та не стояти у чергах у консульства європейських країн кожного разу, коли під час відпустки потрібно терміново виїхати на відпочинок...


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини