Чому українських дітей необхідно виховувати на українських образах
Дитяча письменниця Лариса Ніцой доступно пояснила про вплив образів та змістів на людину. Буквально на пальцях вона розтлумачила, чому надважливо виховувати наших дітей на українських образах, а не російських. І чому ситуація, яка склалася з картинками в лікарні ОХМАТДИТу далеко не мовне питання
Чи мають національність картинки: дерева, зайчики, рибки? Ні. Не мають. А якщо це рибка Параска і рибка Прасков'я? Це ж очевидно, що рибка Параска - це український образ, а рибка Прасков'я - російський.
Якщо дитина виховується на картинках (образах, змістах): рибка Параска, Котигорошко, Летючий корабель, Кирило Кожум'яка, мавка, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, герой АТО, - то де б ця дитина не жила (Україна, Бразилія, Канада), вона розвиватиметься зі світоглядом українця і пізніше їй це допоможе ідентифікувати себе українцем.
Якщо дитина виховується на картинках (образах, змістах): рибка Прасков'я, Ємеля, іванушка-дурачок тургєнєвская дєвушка, Іван Грозний, Сусанін, Кремль - то де б ця дитина не жила (Україна, Росія, Америка), вона розвиватиметься зі світоглядом росіянина і пізніше це допоможе їй ідентифікувати себе русскім.
Можна жити в Україні, але виховуватися так, що російський світ тобі буде набагато ближчий, ніж український, і цьому допомагають закладені з дитинства «картинки». Якщо людина в дитинстві мала рибку Прасков'ю, то в дорослому віці їй ментально ближча Прасков'я, а не Параска.
Можна сказати: «Какая разніца». Але різниця є, бо настане момент, коли треба буде вибрати З КИМ ТИ? ЧИЙ СВІТ ТОБІ БЛИЖЧий? Як це було в Криму, як це було на сході. Український, чи русскій.
В наш час глобалізації, коли сучасний світ переповнений голівудськими, японськими (чиїми завгодно) образами і мемами, дуже важливо не загубити своє, то ж де це можливо (наприклад на стіні лікарні) ставити маячки, нагадувати про себе рибкою Параскою, або ж Прасков'єй, дивлячись, що ти вважаєш своїм.
Щоб нашу країну ніколи більше не спіткало таке горе і такий вибір - українські діти повинні виховуватися на образах (картинках, змістах) питома вага яких в загальному масиві повинна бути українською.
І ситуація з картинками в ОХМАТДИТІ - це НЕ МОВНЕ питання, це питання БОРОТЬБИ ЗА СВІДОМІТЬ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки