MENU

Україна: ключові події незалежності. Випуск III

3551 0

Щороку українці з трепетом чекають на 24 серпня, адже саме цей день 1991 року змінив хід їхньої історії. Ні для кого не секрет, що цьогоріч Україна святкуватиме 25-річчя своєї незалежності. 

Саме з цієї нагоди редакція UAINFO підготувала для своїх читачів серію випусків, в яким ми разом з вами пригадаємо тернистий та хвилюючий, наполегливий і життєрадісний шлях українців до кращого майбутнього з часів проголошення незалежності. 

25 червня 2001 року, на Львівському летовищі приземлився літак, на якому до міста прилетів Римський Папа Іван Павло II. Головними місцями перебування Святішого Отця стали: столиця країни Київ та Львів - осідок (у той час) Глави УГКЦ й Архиєпископа РКЦ.

У Києві Понтифік виступив, зокрема, перед керівниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій, закликавши їх до "відкритого, толерантного й чесного діалогу". 

5 грудня 2001 року в Україні відбувся Всеукраїнський перепис населення. Це перший національний перепис населення, оскільки попередній було проведено у 1989 році - напередодні набуття Україною статусу незалежності.

Загальна кількість постійного населення України станом на 5 грудня 2001 року складала 48 млн 241 тис. осіб, в тому числі чоловіки - 22 млн 316 тис. осіб - 46,3%, жінки - 25 млн 925 тис. осіб, або 53,7%.

Особливістю національного складу населення України є його багатонаціональність. Тодішнє дослідження постановило, що на території країни проживали представники понад 130 національностей і народностей.

А от 27 липня 2002 року стало ще одним чорним днем в українській історії. На Скнилівському летовищі проводилося святкування до 60-річчя 14 авіаційного корпусу ВПС України. Фігури вищого пілотажу виконували досвідчені пілоти першого класу групи "Українські соколи" полковник Володимир Топонар і другий пілот полковник Юрій Єгоров. У суботу подивитися на фігури вищого пілотажу прийшли близько 10 тисяч осіб.  


При завершенні фігури вищого пілотажу "напівпетля", яку було виконано на дуже малій висоті з порушенням, винищувач врізався у натовп людей. Унаслідок падіння загинуло 78 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало близько 250 людей. За кількістю загиблих є найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу. 

21 червня 2003 року у Лос-Анджелесі Віталій Кличко зустрічався з Леноксом Льюїсом за титули чемпіона світу за версіями WBC та IBO. Після шостого раунду рефері поєдинку за порадою лікаря вирішує припинити бій. У Кличка відкриті дві великі січки - одна над лівим оком, інша на лівій щоці. У Льюїса також розсічений ніс, і його ліва сторона обличчя являє собою одну велику пухлину.

Так як бій був зупинений після того, як лікар вважає, що Кличко не в змозі продовжувати бій, Віталію зараховується поразка через технічний нокаут.



Як з'ясувалося пізніше, на момент зупинки бою Віталій вигравав на всіх трьох суддівських записках з рахунком 58:56.

"Я відчуваю себе народним чемпіоном. Я не хотів, щоб бій був зупинений. Мій план на бій був перевести всі дії в 7-8 раунд. Все виходило ідеально. Мені було нелегко, але я відчував, що я перемагаю в цьому поєдинку. Я знав, що мої удари несуть моєму суперникові масу неприємностей" - зауважив Віталій, якого зал вітав оваціями.

Шалений ритм, в основі якого покладений фольклорний наспів, костюми, темп, танці, виконавча майстерність - усе це подарувало нашій Руслані перше місце на Євробаченні у 2004 році. Композиція "Wild Dances" викликала величезне захоплення глядачів і як результат цей виступ набрав найбільшу кількість голосів з усієї Європи.

На самому конкурсі шоу Руслани кардинально відрізнялося від виступів інших учасників. Телекоментатор британської студії ВВС назвав Руслану "принцесою-воїном". Серед 36 країн, які брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла перше місце з 280 балами.

Найяскравішою подією поч. XXI ст. для Незалежної України стала Помаранчева революція з листопада по грудень 2004-го,  названа так за кольором символіки претендента на президентську посаду В. Ющенка. 

Поштовхом до революції стали масові фальсифікації з боку влади під час президентської виборчої кампанії 2004, яка стала найбруднішою за всю історію державної Незалежності. На президентську посаду було зареєстровано 24 особи, серед яких найбільшу довіру мали лідер найчисленнішої парламентської фракції "Наша Україна" В. Ющенко та прем'єр-міністр і кандидат від владної коаліції В. Янукович.

Прагнучи перемогти будь-якою ціною, провладна команда організувала інформаційну блокаду опозиції, вдавалася до тиску на виборців та журналістів, застосовувала брудні технології, чинила провокації. Найганебнішою подією тієї президентської кампанії було отруєння В. Ющенка.

Та, незважаючи на всі зусилля влади, у першому турі виборів Президента України переміг В. Ющенко. Другим став В. Янукович.

Надуспішний рік для українського спорту.

31 грудня орден Героя України отримав Андрій Шевченко, який завоював головну індивідуальну нагороду у футболі - "Золотий м'яч". Це був не найкращий рік для Андрія, адже Лігу чемпіонів вінвиграв у 2003-му. Але більш серйозних зірок у 2004-му не було - Євро виграла Греція без особистостей в складі. Андрій же в той рік став чемпіоном Італії і забив два м'ячі туркам, відкривши Україні дорогу на ЧС-2006.

Після провалу в Сіднеї-2000 українські олімпійці зібрали солідний букет нагород в Афінах-2004 - 9 золотих, 5 срібних, 9 бронзових і 12-е загальнокомандне місце. Знову блиснула "Золота рибка" Яна Клочкова, яка до двох золотих нагород у попередніх Ігор додала ще дві. Яна - єдина в незалежній Україні, у кого чотири олімпійських "золота".

Ну а під кінець року наші гросмейстери перервали "чорно-білу" гегемонію Росії, вигравши Всесвітню шахову Олімпіаду. Вагомий особистий внесок у піднесення міжнародного спортивного авторитету України вніс Руслан Пономарьов.

 

Після перемоги Руслани у 2004 на Євробаченні, через рік Україна приймала гостей з усієї Європи. В якості основної європейської музичної арени обрали Палац спорту, хоча на етапі підготовки розглядалися різні варіанти.

Україна почала готуватися до Євробачення тільки в лютому - в авральному режимі після президентських виборів і Помаранчевої революції. Група "Гринджоли", яка представляла нашу країну, зайняла лише 20-е місце. Перше місце на головній сцені Європи посіла Олена Папарізу, і конкурс переїхав до Греції.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини