MENU

Російські погрози й шантаж задля поступок на Донбасі

3255 0

За повідомленнями російських ЗМІ, на засіданні Ради Безпеки РФ щодо останніх подій у Криму профільним відомствам країни було доручено розробити "відповідні кроки" щодо України, повідомляє в своєму блозі на "Новому часі" політолог Володимир Фесенко. Джерела кажуть, що "варіант з нанесенням потужних відповідних військових ударів не розглядається", однак "Москва може перестати стримувати відповідні дії армії "ДНР" у відповідь на безперервні артилерійські обстріли з боку українських силовиків".

Думаю, ми маємо справу з цілеспрямованим витоком інформації. У зв'язку з цим є дві новини: хороша і погана.

Хороша в тому, що Росія, судячи з даного витоку, не планує реагувати на так званий інцидент у Криму якоюсь масштабною агресією або війною. Тобто, наступу з боку Криму, мабуть, очікувати не варто. І це добре. Минулого тижня багато хто побоювався саме такого сценарію.

Погана новина полягає в тому, що існує ризик загострення ситуації на Донбасі. Разом з тим, загострення не неминуче. Це загрози, своєрідний шантаж, причому не стільки в бік України, скільки в бік Заходу: або ви впливатимете на Україну, або чекайте ескалації в Донбасі.

Як мені здається, якщо б в Росії насправді планували загострення на сході, ми б уже це відчули. Але поки що очевидних ознак ескалації бойових дій в Донбасі немає.

Яка ж мета російських погроз? На мій погляд, всі ідея в тому, щоб через Захід організувати тиск на Україну в рамках переговорного процесу щодо Донбасу, і добитися тим самим поступок. Якщо Москва не відчує істотних результатів, можливі подальші провокації.

Психологічна обробка західних лідерів із боку Росії, швидше за все, продовжиться на саміті G20 в Китаї, де української сторони не буде. Боюся, весь задум "кримської комбінації" полягав у тому, щоб не допустити зустрічі нормандської четвірки в Китаї та участі в цьому саміті президента Петра Порошенка. Для українського президента приїзд на саміт Великої двадцятки – це додаткова можливість поспілкуватися зі світовими лідерами, в тому числі і китайськими.

Можливо, в Москві вирішили, що зараз краще вести переговори окремо, без участі українського президента. Тактика Кремля така: хоча б тимчасово виключити Порошенко з переговорного процесу, щоб Путін спілкувався безпосередньо із західними лідерами, домовився з ними, а вони, в свою чергу, почали б тиснути на Київ.

Не думаю, що ця комбінація спрацює. Захід, звичайно, хоче уникнути ескалації, але не таким чином. Вони розуміють, що без згоди Києва врегулювати конфлікт на Донбасі не вдасться. Виключити Україну з переговорів не вийде.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини