MENU

У державних кабінетах не розуміють важливості розвитку протезування в Україні

2519 0

Учора ще була надія на те, що відповідні державні структури розуміють важливість розвитку протезування в Україні. Сьогодні такого оптимізму немає. Про це з прикрістю зазначає керівник проекту Антоніна Кумка Проекту Підтримки Протезування в Україні і розповідає, в чому справа:

В Україні є більше 80-ти підприємств, які виготовляють протези нижніх та верхніх кінцівок. Є державні, є приватні. В Україні не було раніше війни і тому протезисти не мали досвіду протезування ампутацій внаслідок військових дій. Їх потрібно було цьому навчити.

З початком війни в Україні єдиною допомогою у навчанні українських спеціалістів протезуванню ампутацій внаслідок військових дій був Проект Підтримки Протезування в Україні (проект канадської діаспори у партнерстві з американцями та британцями). Закордонні спеціалісти безперервно наголошували і наголошують, що українські спеціалісти мають добрі знання та навички, проте їм потрібно показати нові техніки та технології, сертифікувати у встановленні протезів різних виробників. Це те, над чим ми уже два роки працюємо. Вони також продовжують наголошувати на тому, що протезування за кордоном - це глухий кут. Людина отримує протез, повертається додому, а ремонтувати і обслуговувати його нікому.

НE ЗА сприяння, а ВСУПЕРЕЧ українським державним органам, які займаються забезпеченням осіб з ампутаціями протезами за державною програмою, команда Проекту Підтримки Протезування в Україні досягнула значних успіхів: навчили велику кількість протезистів новим, сучасним технологіям; сертифікували спеціалістів Києва, Харкова та Львова у встановленні біонічних протезів верхніх кінцівок; зекономили величезні кошти державі, адже частина протезних компонентів протягом двох місій булa забезпеченa нашим проектом. Усі спеціалісти працювали і працюють на волонтерській основі.

Тепер, через майже сім місяців 2016 року, в Україні затверджені граничні ціни на деякі види новітніх протезів та є сертифіковані протезисти. Що вражає, це те, що закон по граничних цінах в Україні до дрібниць визначає вид та марку протезного виробу, замість просто технології. Отже, якщо завтра з'явиться новий вид чи марка протезу на ринку України, то закон знову потрібно буде сім місяців переробляти і людина з ампутацією не зможе отримати цей протез в Україні. Такий законодавчий процес розрахований знову ж таки на відправку осіб з ампутаціями за кордон та містить, як і раніше, великі корупційні ризики, веде до нераціонального використання державних коштів.

Hа сьогодні є декілька складних випадків ампутацій кистей рук, для роботи з якими потрібно навчити та сертифікувати українських протезистів. А також внести цю технологію у закон про граничні ціни. Наша команда надіслала пропозицію на Державну службу у справах ветеранів війни та учасників АТО, пропонуючи приїзд канадського фахівця, за рахунок Канадсько-Українського Міжнародного Фонду Підтримки, який є експертом у встановленні протезів часткових ампутацій рук. Він мав би протезувати разом з українськими спеціалістами на державному українському підприємстві, навчаючи українців виготовленню і подальшому обслуговуванню встановлених протезів. Ми домовились про офіційну сертифікацію дo 5-ти українських спеціалістів у протезуванні часткової ампутаціі кисті.

Усе, про що ми просили Державну службу - це закупити самі комплектучі для виготовлення цих протезів в Україні. Такий підхід забезпечив би велику економію бюджетy на оплаті роботи, перельотів, проживання, перекладу і т д, порівняно з відправкою за кордон та створив би умови для остаточного розв'язання даної проблеми у майбутньому.

Сьогодні відбулось засідання експертної комісії при Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО. Важливо зазначити, що в цю експертну комісію входять дистриб'ютори протезних компонентів, які мають комерційний інтерес і така практика є абсолютно неприпустимою у провідних країнах світу. Ці представники також організовують відправки на протезування за кордон (напевно фінансово це вигідніше для усіх зацікавлених, більше коштів можна "освоїти", адже граничних цін для закордонного протезування немає).

Пропозиція Канадсько-Українського Міжнародного Фонду Підтримки, описана мною вище, навіть не була розглянута комісією. Так як дана технологія не внесена у закон про граничні ціни в Україні! Представник компанії, чиї комплектуючі мали б використовуватись, також не надала вчасно цін для потенційної закупівлі комплектуючих в Україні. Натомість, виставила свою пропозицію відправити осіб з ампутаціями у Німеччину і, так як вона є членом комісії, сама ж за цю пропозицію і голосувала, разом з іншими членами. Голова Державної служби у справах ветеранів війни і учасників АТО заявив, що нашу пропозицію не потрібно представляти на засіданні тому що "вона ні про що". Ось така обґрунтована відповідь на наші зусилля по економії коштів платників податків та розвитку протезної галузі в Україні.

На відео, що подаю нижче, той же голова Державної служби розповідає як тепер біонічні протези рук можна встановлювати в Україні і не витрачати кошти на перельоти, перекладачів, тощо. А також у тексті до відео зауважується як в Україні тепер є сертифіковані протезисти у Львові, Харкові та Києві (до сертифікації яких держ органи не мали ніякого відношення).

Тепер, щонайменше двох хлопців пошлють на протезування у Німеччину, ніхто нічому нікого вчити не буде і коли вони повернуться в Україну обслуговувати їх протези не буде кому. Коштувати платникам податків це буде в рази дорожче (дорога, проживання, оплата праці закордонних спеціалістів, які отримують напевно більше ніж українські, (1600 грн на місяць), перекладачі, 'супроводжуючі особи', і так далі). Замість того, щоб отримати протезування, навчання і сертифікацію за вартість закупівлі самих лише комплектуючих.

Наша команда продовжуватиме робити усе що в наших силах аби зміни у протезній галузі України тривали і граничні ціни були встановлені на усі можливі протези, а то і відмінені взагалі - так як їх не існує для закордонного протезування. Ми робимо це заради тих, хто цього найбільше потребує - поранених ветеранів та цивільних. У нас є конкретний план I ми впевнені, що з часом правильні рішення, не мотивовані лише фінансовою вигодою окремих осіб, переможуть.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини