MENU

Хто більше розчарований Мінськими угодами

2594 0

На черговій зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона мала би спробувати досягти домовленостей про режим безповоротного припинення вогню на Донбасі, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" військовий експерт Олексій Мельник.

Оскільки формально в зоні бойових дій встановлено перемир'я, від українських солдатів вимагають відкривати вогонь лише у відповідь на ворожі обстріли. Техніка відведена, озброєння, що залишилися у розпорядженні військовослужбовців, дозволяє лише частково стримувати або випереджати можливі атаки.

Теоретично Україна може в односторонньому порядку ініціювати і навіть вимагати від наших військовослужбовців повного і беззастережного дотримання перемир'я. Однак потрібно розуміти, що це обернеться безкарним розстрілом українських військовослужбовців, тобто, одностороннім припиненням вогню. Ми і без того частково перебуваємо в цій ситуації.

Оскільки немає політичного рішення про вихід із цього конфлікту на рівні нормандського формату, очікувати його врегулювання безпосередньо "на землі" теж не доводиться. Ті переговорні групи, які працюють в Мінську, істотно обмежені в своїх можливостях. Вони можуть досягати і навіть успішно втілювати домовленості суто з технічних питань. Яких би талановитих дипломатів не послала Україна в Мінськ, вони не можуть вийти за ті політичні рамки, якими обмежені ці переговори: умови Мінських угод, повноваження учасників перемовин тощо.

Більше того, сам нормандський формат зайшов у глухий кут. За останній час ми почули від Путіна дві заяви, що суперечать одна одній: спочатку російський президент заявив, що він не бачить сенсу в нормандському форматі, а потім люб'язно погодився з тим, що зустрічатися все ж таки потрібно. Думаю, щиріше він говорив у першому випадку.

Якщо раніше світові лідери говорили про безальтернативність Мінських угод, то сьогодні змінилася і їхня риторика, і підхід, а також розуміння причин конфлікту та шляхів виходу з нього. Надія на реалізацію тих підпунктів домовленостей, які просуває Росія, знижується. Москва не зацікавлена в реалізації Мінська тією ж мірою, що і на момент його підписання.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини