MENU

Чим скінчиться для Путіна гра в "поганого хлопчика"

10169 0

Ситуація в Сирії спочатку була досить передбачуваною, зазначає в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Путін повторює траєкторію Радянського Союзу в мініатюрі та гібридній формі: Україну можна порівняти з Чехословаччиною 1968 року, а Сирію можна порівняти з Афганістаном. Проблема в помилковому виборі пріоритетів. Зрештою, на цьому шляху російський президент програє, а разом з ним – і країна. Питання в тому, як дорого за це буде заплачено.

Спроба змусити рахуватися з собою, не маючи реальних економічних і культурних ресурсів, а лише силові, призводить до самоізоляції, перетворення країни на вигнанця. Тому що в мирному просторі Північна Корея, Іран, а також щось на кшталт Сирії та того-таки Іраку нічого цікавого запропонувати не можуть, утім, як і Росія. Підкреслю – путінська Росія.

Особливо зрозуміло, що ця спроба відігравати роль "поганого хлопчика" – "якщо ви зі мною не будете рахуватися, я продовжу тирити пряники з буфету, і куди ви подінетеся, тому що бити мене не можете або боїтеся, а на будь-яку спробу протидії я відповідатиму ще більшою ескалацією". З одного боку, Путін здійснює ескалацію, з іншого – це абсолютно передбачувано і неминуче в рамках його пріоритетів. А значить, це перестало бути несподіванкою для країн Заходу. Він уже може приблизно розуміти, як реагуватиме Путін на ту чи іншу подію.

Читайте також: Перевірені люди родом із дзюдо

Відповідно, для Заходу завдання просте – утриматися від зриву в конфлікт у гарячій фазі, тому що єдина сфера, де Путін може виставити щось паритетне Заходу – це сфера міжконтинентальних ракет і важкої зброї. У середньому конфлікті він програє, оскільки тут потрібні більш точні та більш передові технології і методи ведення війни.

Захід абсолютно не налаштований на масштабний конфлікт, а тому буде переводити ситуацію в стан холодної війни. Те ж саме робитиме і Путін – йому від цього нікуди не подітися. В результаті ж на цій холодній війні Росія надірветься. Незрозуміло тільки, коли саме це станеться.

Читайте також: Чергова дипломатична катасрофа Росії – США розірвали контакти з РФ щодо Сирії

Логіка зрозуміла: Захід надто довго поступався Путіну і зрозумів це. Відповідно, несподіванка путінської політики зникла. Він став передбачуваним, стало зрозуміло, чого від нього очікувати і як з ним поводитися. Його будуть оточувати – або він сам буде оточувати себе, позаяк його мета – втриматися у владі в Росії. Буде посилення риторики з його боку. Будуть спроби наскочити – відскочити, залякати, балансувати на лезі ножа. До всього цього Захід готовий – у нього є великий досвід ведення холодної війни, а його економічна й технологічна перевага сумнівів не викликає.

Тож Заходу навіть зручніше, щоб Путін загруз у Сирії глибше. Як і в Афганістані, у Заходу там знайдуться союзники, які робитимуть перебування російської армії в Сирії дедалі болючішим.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини