Недодискусія без результатів: підсумки засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську
Черговий раунд консультацій на рівні політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську закінчився без результатів, хоча на інше не варто було сподіватись на фоні обстрілів і перманентних загострень.
Українська сторона неодноразово наполягала на тому, що виконала свої зобов'язання в питанні прийняття закону про амністію ще 16 вересня 2014 року, а його підписання головою Верховної Ради та президентом відбудеться лише після реалізації безпекового блоку порядку денного. Звісно, на мою думку, не можна виключати і вето, але це лише право. В той же час прийняття якогось "іншого" закону про амністії на цю тему неможливе, оскільки парламент поставив трикрапку.
Читайте також: Геращенко: Представники ОРДЛО приховують інформацію про заручників
Модальності виборів після тривалої дискусії довкола перемовин так і не були розглянуті, хоча особисто я буду дуже рада предметній розмові, яка завжди є більш конструктивною ніж багатогодинне "водоваріння". Принаймні це сіє добре, вічне та розумне, якщо мова про вивчення та формування позиції щодо адаптації найкращих світових практик організації виборчого процесу, міжнародних стандартів та конституційних основ. Така собі просвіта в межах однієї переговорної кімнати, але її результатом може бути щось більше, ніж самоствердження сторін. Нашою сильною позицією є Конституція, Кодекс належних практик у виборчих справах Венеціанської комісії, Копенгагенський документ на інші.
Наступного разу летітиму до Мінська з Венеції і дуже прикро втрачати шанс більше поспілкуватись з представниками комісії "За демократію через право" й найліпшими європейськими експертами заради недодискусії. Саме в Мінську я зрозуміла різницю між безпредметною та безрезультатною дискусією. Інколи змістовний підхід є інвестицією в довготерміновий результат, тоді як безпредметний контент – "..." (тут мали бути нецензурні слова).
Читайте також: Підсумки засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 5 жовтня
Ми також неодноразово піднімали питання так званих "праймеріз", які мають всі шанси перерости в так звані "місцеві вибори" без участі України з наступною легалізацією незаконних збройних формувань через горизонтальні контакти. Це давно спланована акція РФ, яка послідовно реалізовується з весни. Думаю, що європейським, американським та іншим партнерам України варто нарешті зрозуміти, що це ставить під сумнів мінський процес та є прямим шантажем, не менш цинічним, ніж заяви про "неможливість вирішення безпекового блоку без політичного". Як би не хотілось РФ та ОРДЛО, питання участі партій, права голосу для ВПО, належне адміністрування виборчого процесу, де на найвищому рівні є ЦВК, свобода слова та медіа не може стати розмінною монетою. Мажоритарна виборча система в чистому вигляді на місцевих (окрім голів різного рівня) та парламентських виборах себе вичерпала.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки